Офіс генпрокурора взявся за співпрацю Лукашенка із терористами "ЛНР"
Офіс генерального прокурора (ОГП) взявся за детальний розгляд депутатського звернення щодо співпраці де-факто президента Білорусі Олександра Лукашенка із терористами "ЛНР"
- Новини Depo.ua
-
8 липня 2021 13:16
Про це повідомив народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко у своєму Telegram, передає Depo.ua
"16 червня я направив депутатське звернення генеральному прокурору Ірині Венедиктовій щодо співпраці Олександра Лукашенка з терористами так званої "ЛНР". Моє звернення підтримали колеги-депутати, за що я їм дуже дякую", – прокоментував ситуацію нардеп.
Гончаренко пояснив, що йдеться про справу білоруського політв'язня Романа Протасевича.
Нардеп нагадав, що у червні 2021 року терористи з "ЛНР", які назвалися співробітниками прокуратури, заявили, нібито допитали опозиціонера. За результатами допиту чоловік буцімто виявився причетним до вбивств мешканців Луганської області.
Також терористи не приховували, що наказ допитати Протасевича отримали особисто від Лукашенка. Де-факто, це означає, що лідер Білорусі визнав терористичні угруповання "ДНР" та "ЛНР".
Крім того, Гончаренко оприлюднив фотокопію листа від ОГП.
"Обставини, викладені у зверненні, потребують ретельного вивчення для підготовки належної відповіді, у зв'язку з чим… строк його розгляду продовжено до 30 днів", – йдеться у документі.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що Протасевич створив новий акаунт у Тwitter. Також він записав відеозвернення й активно спілкується в чаті.
Довідка: 23 травня в Національному аеропорту Мінська здійснив аварійну посадку літак компанії Ryanair, який летів з Афін до Вільнюса.
Відомо, що літак раптово подав сигнал лиха і змінив курс. Причиною екстреної посадки став нібито сигнал про замінування, однак після посадки вибухових пристроїв у літаку не знайшли.
Згодом з'ясувалося, що літаком, який екстрено сів у Мінську нібито через замінування, летів білоруський опозиціонер, засновник і колишній головний редактор Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич. Його затримали білоруські силовики.
Лідери європейської та світової демократії засудили екстрену посадку літака Ryanair у Мінську з подальшим затриманням Протасевича.
Голови комітетів з міжнародних відносин в законодавчих органах восьми країн у спільній заяві закликали Міжнародну організацію цивільної авіації (ІКАО) провести розслідування інциденту, а до того заборонити всі польоти над Білоруссю.
Генеральний директор авіакомпанії Ryanair Майкл ОʼЛірі заявив, що вимушена переадресація рейсу в Білорусь є "спонсорованим державою піратством".
24 травня лідери країн Європейського Союзу на саміті узгодили першу офіційну відповідь на терористичний акт білоруського режиму Олександра Лукашенка щодо пасажирського літака.
Усі 27 лідерів країн-членів ЄС ухвалили рішення про заборону усім авіакомпаніям ЄС на польоти над територією Білорусі. Також очільники країни ЄС домовилися ввести чергові секторальні санкції щодо тих, хто є причетним до цього терористичного акту.
26 травня Україна припинила авіасполучення з Білоруссю. Тепер повернутися в Україну наші громадяни можуть лише наземним транспортом.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба пояснив, що влада Білорусі в межах ситуації з літаком Ryanair і затриманням білоруського опозиціонера, засновника й колишнього головного редактора Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича, перетнула чергову "червону лінію" у ставленні не лише до своїх громадян, але і до громадян інших країн та до міжнародного права.
25 червня стало відомо, що Протасевича та його дівчину, росіянку Софію Сапегу, перевели під домашній арешт.
Читайте також: Загрожує смертна кара: Хто такий Роман Протасевич, якого затримали у Мінську
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News