Офіційно: В Україні жодна людина не померла через COVID-вакцинацію

Переважна більшість зафіксованих в Україні несприятливих подій після імунізації – це легкі випадки
 

Михайло Хомченко

Всі завершені розслідування смертей не виявили жодного зв'язку з вакцинацією проти коронавірусу.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров'я.

"За останніми даними, десь 0,018% пацієнтів від загальної кількості щеплених мають несприятливі події після імунізації. Переважна кількість – це несерйозні випадки. Летальних випадків упродовж 30 днів після імунізації було 124. Тобто це ті випадки, коли людина мала вакцинацію в анамнезі, і вона померла впродовж 30 днів після проведення вакцинації. Такі випадки підлягають окремому розслідуванню. Окремо наголошую, що тут не йдеться про причинно-наслідковий зв'язок із вакцинацією. Всі завершені розслідування зв’язку з вакцинацією не виявили", – заявив Кузін.

За його словами, в Україні функціонує доволі ефективна система фармакологічного нагляду за НППІ. Вона працює в електронному форматі, й уся інформація акумулюється на рівні Державного експертного центру МОЗ.

Він також наголосив, що науково доведених даних про те, які вакцини переносяться пацієнтами краще або гірше, немає.

"Наразі в нас є лише статистика несприятливих випадків після імунізації. Але, знову ж таки, вона не говорить про те, що якась вакцина погана або викликає побічні реакції. Йдеться про індивідуальну реакцію людини на препарат. А реакція може бути на будь-яке щеплення, не лише від COVID-19", – заявив Кузін.

Він також навів статистику побічних явищ в усіх вакцин, які застосовуються в Україні.

"Якщо ми говоримо конкретно про несприятливі події після імунізації проти коронавірусної хвороби, то CoviShield від початку вакцинальної кампанії дала десь 0,02% несприятливих випадків від загальної кількості повідомлень про такі випадки після щеплення. Вакцина CoronaVac – десь 0,08%, вакцина Pfizer – 0,01%, AstraZeneca – 0,02%, Moderna – 0,01-0,02%", – сказав Кузін.

У МОЗ також зазначають, що будь-яке порушення стану здоров'я після вакцинації вважається несприятливою подією після імунізації. Щоб фіксувати типові або нетипові прояви, запроваджується спеціальна система.

"Зокрема, про будь-які проблеми зі здоров'ям, які спостерігаються впродовж 30 днів після щеплення, треба відзвітувати або лікарю, який веде пацієнта, або самому пацієнту. Пацієнт може зайти на спеціальні ресурси і повідомити, що у нього є певні симптоми, які викликають хвилювання", – йдеться у повідомленні прес-служби МОЗ.

Нагадаємо, вакцинація проти COVID-19 в Україні стартувала 24 лютого 2021 року. Щеплення здійснюються шістьма препаратами: AstraZeneca (CoviShield) з Індії, CoronaVac від китайського виробника Sinovac Biotech, Pfizer і BioNTech (Comirnati) німецько-американського виробника, AstraZeneca італійського виробництва та вакцина AstraZeneca (SK-Bio) південнокорейського виробництва і Moderna виробництва США.

21 липня в Україні стартував п'ятий етап вакцинації. Тепер щепитися від коронавірусу можуть усі охочі українці.

26 жовтня Міністерство охорони здоров'я видало наказ, який дозволяє робити щеплення від коронавірусної інфекції підліткам від 12 до 17 років. Для вакцинації рекомендують препарат Comirnaty компанії Pfizer/BioNTech. 

Читайте також: Україна на карантині до 31 грудня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua