Підбираємо правильний тональний крем: від пудри з борошна та крейди до мікрогранулів та "другої шкіри"

Купуючи тюбик тонального крему, ми й не замислюємося, що це результат справжньої наукової роботи багатьох вчених

Журналіст відділу новин

І мета всіх досліджень - зробити його безпечним, комфортним, легким у використанні, тобто довести до досконалості та ефекту "другої шкіри". При цьому задовольнивши різні потреби та особливості...

Адже сотню років тому красуням доводилося вибирати між гарним макіяжем і здоровою шкірою... У складі тональних засобів було вапно і навіть свинець. На щастя, безпека давно увійшла до переліку обов'язкових умов виготовлення брендової декоративної косметики. Як же не загубитися у всьому різноманітті? Спробуємо розібратися.   

На що варто звернути увагу купуючи тональний крем?

  • На етикетці шукаємо позначки "Гіпоалергенний" або "Не містить алергенів", "Без парфумерних ароматів".
  • Кількість інгредієнтів не впливає на його якість. 
  • Звертайте увагу на наявність УФ-фільтрів, зволожуючих речовин, вітамінів та мінералів. Вони наділяють тональний крем властивостями догляду.
  • Колір має значення. На упаковці колір (тон) маркується цифрою, назвою чи його поєднанням.
  • Якщо є напис make up matting, значить, тональний крем має ефект, що матує, і підходить для жирної та комбінованої шкіри. Про це свідчать написи "matifying/mattе", "оil-free", "oil-control".

Цікаві факти про тональний крем:

  • Перший сучасний тональний крем називався Pan Cake. Все завдяки упаковці, схожій формою на "млинець".
  • До того, як тональний крем став косметичним засобом, його використовували як грим. До речі, ще з часів Стародавнього Китаю та Греції. Найчастіше це були глина та борошно, змішані з оліями та водою.
  • Наявність курячого білка у перших тональних засобах було рівносильне напису на сучасному кремі make up matting. Тональний крем з ефектом, що матує, популярний і зараз.  
  • Серед кіноакторів першим, хто вирішив використати тональну основу на зйомках, був Чарлі Чаплін.
  • Щоб створити ефект засмаги, достатньо вибрати тональний крем на 1-2 тони темнішим.
  • У давнину тональний крем використовували переважно чоловіки: актори – для сценічного гриму, а правителі – для маскування недоліків шкіри.

Як підібрати "свій" тональний крем?

Головна характеристика тонального засобу – його відтінок. На жаль, немає єдиного стандарту відтінків. І маркування "світлий бежевий" або "1", "2", "3" у різних брендів може за фактом означати різні кольори. Тому перед покупкою кошти його бажано протестувати на своїй шкірі.

У магазинах, як правило, пропонують тестувати тональний засіб на зап'ясті або підборідді. Візажисти радять нанести крем також на щоку, але тільки на одну: тоді буде можливість порівняти. Ще краще, якщо можна купити тестер і продегустувати крем при різному освітленні і не тільки в приміщенні. Відтінок при сонячному світлі та штучному освітленні сприйматиметься по-різному. Крім того, нанесення пальцями, спонжем або пензлем також впливатиме на розтушовку та щільність засобу, а отже, і на відтінок вашої особи при цьому. Правильний колір крему здатний приховати недоліки, вирівняти тон та створити ідеальний макіяж.

Мінус 10 років – легко

Ще один безперечний плюс тональної основи – її можливість "прати з лиця" десяток років, а то й більше. І не тільки за рахунок правильно підібраної текстури та кольору.

Серед інноваційних розробок, які вже стали трендовими, тональні креми з антивіковим ефектом. Як правило, будь-який солідний косметичний бренд у лінійці тональних засобів має крем, який так і маркується: "35+". Наприклад, у колекції французького бренду Lambre – Classic make up 35+ . У його складі – гіалуронова кислота, UVB та UVA фільтри, а також силіконові мікрочастинки, які пристосовуються до міміки обличчя, тому тональна основа не скочується, а шкіра при цьому не закупорюється та може вільно дихати. До того ж тональний крем Lambre із ліфтинг-ефектом можна підібрати під різний відтінок шкіри.

  • Тональна основа Ламбре, змішана з хайлайтером або зволожуючим кремом, дасть ефект світіння молодої шкіри та допоможе замаскувати почервоніння. Такий прийом часто використовують зіркові візажисти.  

Що впливає на вартість тонального засобу?

Що точно не позначається на вартості - це його призначення. Незалежно від тону і характеристик крему, вибираєте зволожуючий для сухої шкіри, з anti-age ефектом або ж для жирної make up matting, тональний крем буде коштувати однаково. Ціна залежить від інгредієнтів.

Крем із якісними компонентами не може коштувати дуже дешево. Але й нечувані ціни часто пояснюються аж ніяк не його складом, а… химерною упаковкою, ім'ям бренду, наявністю ТВ-реклами тощо. Купуючи в магазині роздрібної торгівлі офлайн, приплюсуйте ще торгові націнки. Відгуки покупців свідчать, що надійніше купувати на сайтах-представництвах виробників в Україні. Це буде ще й гарантією від підробок.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme