"Північний потік-2" збудують до кінця серпня, – очільник компанії

Очільник Nord Stream 2 AG Маттіас Варніг повідомив, що будівництво "Північного потоку-2" завершать уже до кінця серпня поточного року

Журналіст відділу новин
"Північний потік-2" збудують до кінця се…
Фото: ЕРА

Про це він заявив в інтерв'ю газеті Handelsblatt, передає Depo.ua.

За словами Варніга, запустити "Північний потік-2" спеціалісти планують уже цього року. Він уточнив, що нині будівництво трубопроводу завершене на на 98%

Варніг зазначив, що загрози санкцій із боку США значно ускладнили роботу в усіх відношеннях.

Водночас він повідомив, що транзит газу через Україну "обов'язково стане частиною переговорів" між канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом США Джо Байденом.

"Транзит російського природного газу через Україну залишиться невід'ємною частиною транспортування газу з Росії до Європи після 2024 року. У мене немає ні найменшого сумніву в цьому. І російське керівництво теж це бачить. Президент (Володимир, – ред.) Путін нещодавно вказав на важливість транзиту через Україну", – сказав Варніг.

Крім того, він розповів, що у майбутньому трубопроводом планують транспортувати водень.

"Ми визначили чітку мету – через десять років "Північний потік-2" повинен бути готовий до транспортування водню по одній, або по обидвом ниткам", – сказав Варніг.

Нагадаємо, дещо раніше голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко повідомив, що навіть якщо Росія добудує газопровід "Північний потік-2" й транзиту блакитного палива не буде через Україну, наша держава все одно отримуватиме кошти за контрактом.

Довідка: 17 квітня 2014 року після тимчасової окупації Автономної Республіки Крим Росією Європейський парламент ухвалив резолюцію про відмову від побудови "Південного потоку", який мав іти в європейські країни дном Чорного моря в обхід України.

Секцію цього газогону в Болгарії одразу розібрали.

"Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км, який також б'є по українській ГТС.

Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік).

Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).

Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.

19 січня 2021 року США ввели санкції проти судна "Фортуна", яке будує газопровід. До санкційного списку також було внесено російську компанію "Рустанкер" та танкери "Максим Горький" і "Сьєрра", які ходять під російським прапором.

24 січня російське судно-трубоукладник "Фортуна", не зважаючи на накладені на нього санкції США, продовжило прокладання газопроводу "Північний потік-2" у водах Данії.

На початку червня віце-прем'єр-міністр Росії Олександр Новак повідомив, буцімто "Північний потік-2" добудують вже до кінця 2021 року.

Читайте також: "Північний потік-2" на старті: Що врятує Україну

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme