"Планувалося, що Порошенка затримають в аеропорту": Безоплатний адвокат розповів подробиці скандалу
Богдан Глядик, якого хотіли призначити безоплатним адвокатом для п’ятого президента й лідера партії "Європейська Солідарність" Петра Порошенка, повідомив, що політика планували затримати ще в аеропорту "Жуляни" по прибуттю в Україну
Це випливає з того, що до справи Порошенка його було залучено для захисту "затриманої особи".
Про це юрист заявив в ефірі "Україна 24", передає Depo.ua.
"Згідно із законом України про надання безоплатної вторинної правової допомоги, надання безоплатної правової допомоги не може відбуватися, якщо захист особи здійснюється іншими захисниками за договором. Тому на цій підставі фактично повноваження захисника з безоплатної правової допомоги повинні бути припинені", – розповів Глядик.
Він зазначив, що коли "зайшов у процес", то дізнався, що у справі дійсно є інші захисники.
"Хоча як і вся Україна, так і цілий світ знають, що в Петра Олексійовича Порошенка є захисники… але все ж таки було залучено захисника з Центру безоплатної правової допомоги", – додав адвокат.
Глядик наголосив, що його було залучено до справи "для надання правової допомоги особі, яка затримана".
"Тобто я так розумію, що планувалося, все ж таки, що Петро Олексійович буде затриманий безпосередньо в аеропорту. Тому що саме туди мене викликали. Оскільки в аеропорту вже нічого не відбувалось, я прибув одразу в судове засідання. В судовому засіданні повідомив про ситуацію. Петро Олексійович підтвердив, що у нього є дійсно захисники за договором. Відповідно і в мене, і в суду не було інших варіантів, як просто з цієї справи", – пояснив він.
Адвокат повідомив, що існує певна процедура видачі доручень регіональним центрам з надання правової допомоги.
"Відповідно, у зв'язку із графіком чергувань, у зв'язку із навантаженістю адвокатів, видається доручення. Припало так на мене. Мені видали це доручення… Я про це дізнався за годину до того, як мені потрібно було прибути. Знову ж таки, згідно із законом, певними процедурними моментами, адвокат повинен прибути на виклик не пізніше як за дві години після повідомлення в центр. Оскільки в моєму дорученні було зазначено, що мені необхідно було прибути об 11:40, я роблю висновок, що о 9:40 хвилин центр був повідомлений про те, що необхідно залучити захисника Петру Порошенку", – розповів він.
Глядик визнав, що частково погоджується з Порошенком щодо того, що така ситуація могла бути провокацією.
"І дуже часто, на моє переконання, правоохоронні органи грішать цим… хоча знають, що є захисники за договором, які надають допомогу… Не тільки у великих справах... Залучають інших захисників. З моєї практики часто це робиться для того, щоб не було якоїсь активної захисної позиції зі сторони захисту", – сказав він.
Нагадаємо, сьогодні, 17 січня, Порошенко повернувся в Україну з міжнародного турне, яке охоплювало п’ять країн. В аеропорту його зустріли ДБРівці. Вони підійшли до Порошенка під час паспортного контролю. Після контролю п'ятому президентові відмовилися повертати паспорт.
Представники ДБР заявили, що "проводять слідчі дії" та намагаються вручити повістку. Через деякий час прикордонники, поспілкувавшись з представниками ДБР, все ж повернули Порошенкові паспорт.
Дещо згодом п'ятий президент прокоментував спробу недопуску його в Україну.
У ДБР водночас заявили, що намагалися вручити Порошенкові процесуальні документи – клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та повістки про виклик до Печерського райсуду для його розгляду – однак його оточення "штучно створювало передумови для того, щоб завадити слідчим виконати їх законні дії".
Згодом під час засідання суду Порошенко повідомив, що влада, не маючи для цього правових підстав, зробила спробу незаконно призначити йому безоплатного адвоката. На думку політика, це є відвертою провокацією, тому він звернеться з цього приводу до правоохоронних органів.
Довідка: 20 грудня Порошенку висунули підозру у державній зраді у справі про постачання вугілля з непідконтрольного Донбасу. Кримінальну справу проти політика порушили на тлі забезпечення України вугіллям в умовах військового протистояння 2014-2015 років.
21 грудня Порошенко записав відеозвернення, в якому заявив, що перебуває у Польщі й повернеться в Україну із закордонної ділової поїздки в першій половині січня. Також він уточнив, що не з'явиться на допит ДБР.
Згодом адвокат Ігор Головань повідомив, що Офіс генерального прокурора подав до Печерського районного суду Києва клопотання про арешт майна Порошенка.
6 січня Печерський суд підтримав клопотання Офісу генпрокурора щодо арешту майна Порошенка. Відповідну ухвалу суду було оголошено під час судового засідання. Інформацію про арешт майна Порошенка підтвердили і в Офісі генпрокурора.
Порошенко ж повідомив, що по поверненню в Україну планує з'явитися на суді та провести зустріч із генпрокуроркою Іриною Венедіктовою.
Читайте також: Порошенко повернувся в Україну: Хроніка подій
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua