Польський Cейм ухвалив закон про підтримку біженців із України

Нижня палата польського парламенту у середу ввечері прийняла закон про підтримку громадян України, які прибувають у Польщу у зв’язку з розв'язаною Росією війною проти України

Редактор стрічки новин
Польський Cейм ухвалив закон про підтрим…
Фото: ДПСУ

За документа, що передбачає підтримку українських біженців, проголосували 439 депутатів Сейму, 12 були проти, троє утрималися.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Закон урегульовує питання щодо легальності перебування українських біженців у Польщі, а також надання їм усебічної підтримки.

Зокрема, спецзакон передбачає надання біженцям з України ідентифікаційного коду (PESEL), їх перебування у Польщі визнаватиметься легальним упродовж 18 місяців. Вони зможуть легально працевлаштуватись, отримають доступ до безкоштовної медицини. Українські учні та студенти матимуть змогу навчатися у школах та університетах.

Завдяки новому закону особи та організації, які нададуть біженцям з України житло та харчування, виплачуватиметься допомога з розрахунку приблизно 1,2 тис. злотих на місяць (близько 8,5 тис. грн). Допомога виплачуватиметься максимально упродовж 60 днів. Польська держава також виплатить одноразову допомогу біженцям з України з розрахунку 300 злотих (2,1 тис. грн) на одну особу.

У державному банку BGK буде створено спецфонд, з якого фінансуватиметься допомога для України. Крім того, у бюджеті РП буде створено цільовий резерв.

Водночас спецзакон посилює кримінальну відповідальність за торгівлю людьми та сутенерство, скоєні під час війни в Україні.

За даними Прикордонної служби Польщі, з 24 лютого до країни прибуло вже близько 1,4 млн біженців з України.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що низка країн дозволили українцям безоплатно користуватися залізничним сполученням. Для цього потрібно показати український паспорт.

Читайте також: Де знайти допомогу цивільним українцям (КОНТАКТИ, ДОДАТКИ)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme