Понад $1 млрд на зброю і $1,5 млрд фінпідтримки: Як Захід допомагає Україні

За перші 100 годин оборони України від російських загарбників наша дипломатія мобілізувала понад $1 млрд допомоги партнерів на закупівлю сучасного озброєння та боєприпасів

Ірина Макодзеба
Редактор стрічки новин

США, Канада, Велика Британія, Австралія, ЄС та інші країни надають Україні значну військову допомогу – багато переносних зенітно-ракетних комплексів, протитанкових установок, стрілецької зброї, набоїв, засобів розмінування, бронежилетів, шоломів, медичних комплектів, палива для військової техніки. 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на МЗС України.

"Українська дипломатія мобілізувала безпрецедентно широку антипутінську коаліцію для підтримки України у Народній війні проти російського вторгнення. Нині до неї входять 84 країни та 13 міжнародних організацій. Росія вже зазнає нечуваних втрат. І це лише початок", – обіцяє міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Зараз вирішується питання передачі нашій державі бойових винищувачів, аби більш ефективно відбивати напади ворога в повітрі. 

Санкції 

Антипутінська коаліція держав запровадила проти Росії три пакети болючих санкцій: фіналізується перелік російських банків для відключення від SWIFT, заморожено половину фінансових резервів Центрального банку РФ, накладено обмеження на Сбербанк РФ, введено заборону на продаж, постачання, передачу та експорт до Росії технологій нафтопереробки, зупинено дію експортних ліцензій подвійного використання, в окремих країнах припинено видачу віз для російських громадян. 

Російський рубль вже обвалився до історичного мінімуму. 

Вперше в сучасній історії санкції накладені проти чинного глави держави Володимира Путіна.

Українська дипломатія веде активний дипломатичний наступ на напрямі введення повного ембарго на російську нафту і газ. 

Уже 32 країни закрили свій повітряний простір для російських авіакомпаній та літаків. 

В Європі масово закривають російські канали поширення дезінформації RT i Sputnik. 

Коаліція розвиває санкційний наступ на державу-агресора. Розпочалася підготовка четвертого пакету санкції проти Росії, який, зокрема, включатиме видворення частини російських дипломатів, подальше посилення санкцій проти банківської системи та путінського оточення. ЄС розглядає створення т.зв. "реєстру російських корупціонерів", до якого увійдуть і представники влади, і наближені до Кремля бізнесмени, які не зможуть мати фінансові відносини або робити бізнес з цивілізованим світом. 

Фінансова допомога

Наші партнери ухвалили рішення про надання Україні фінансової допомоги обсягом понад $1,5 млрд.  

Гуманітарна допомога

Українська влада залучила понад $160 млн для забезпечення першочергових гуманітарних потреб українців, постраждалих від російської агресії. Розміри цієї допомоги збільшується щодня. 

Нагадаємо, 27 лютого глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель після неформальної зустрічі глав МЗС країн-членів повідомив, що у Європейському союзі узгодили надання летальної зброї для Збройних сил України на суму 450 мільйонів євро для боротьби з російським вторгненням. Він наголосив, що Євросоюз вперше за всю історію надаватиме летальну зброю третій стороні, яка не є членом ЄС. 

Після цієї заяви президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що хоче, аби Україна була в Європейському Союзі

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme