Прем'єр Польщі заявив про шантаж з боку Росії через "Північний потік-2"
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Росія шантажує Європу через газогін "Північний потік-2"
За його словами, нинішні ціни на паливо в країнах Європи є наслідком дій Росії на тлі введення "Північного потоку-2" в експлуатацію.
Прем'єр переконаний, що Польща мала рацію, коли намагалася протидіяти будівництву газопроводу, повідомляє Depo.ua із посиланням на заяву Моравецького у Facebook.
Він зауважив, що країни західної Європи не надто підтримували Варшаву у спробі заблокувати спорудження газопроводу, а США після приходу до влади президента Джо Байдена на кардинально змінили свою думку.
"У зв'язку з цим дуже шкода, що цей газопровід, ймовірно, незабаром почне функціонувати? і він вже сьогодні є елементом шантажу з боку Росії, шантажу "Газпрому", що відкрито і підступно ведеться проти всього ЄС", – підкреслив Моравецький.
Нагадаємо, 10 вересня російський "Газпром" оголосив про завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2".
13 вересня стало відомо, що німецький регулятор отримав всі необхідні документи для початку процесу сертифікації "Північного потоку-2". Federal Network Agency (Bundesnetzagentur) (BNA) розпочало процес сертифікації російського газопроводу "Північний потік-2", який може зайняти до чотирьох місяців. У процесі сертифікації, зокрема, буде брати участь польська нафтогазова компанія PGNiG.
1 жовтня у Кремлі не виключили, що терміни запуску "Північного потоку-2" будуть відкладені через зміну влади в Німеччині.
4 жовтня "Нафтогаз України" та близько 30 постачальних компаній створили балансуючу групу для сталого газопостачання населенню.
14 жовтня американські ЗМІ повідомили, що президент США Джо Байден не має наміру запроваджувати санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2".
15 жовтня Юрій Вітренко повідомив, що НАК "Нафтогаз України" готується до проходження зимового сезону в умовах запуску російського газопроводу "Північний потік-2".
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua