Прокурори у справі MH17 звинуватили Гіркіна та ще трьох терористів у смерті 298 людей

Сторона обвинувачення на судовому засіданні в справі про збитий літак рейсу MH17 звинуватила чотирьох терористів "ДНР" у смерті 298 людей, які перебували на борту лайнера

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
Прокурори у справі MH17 звинуватили Гірк…
Фото: osce.org

Йдеться про трьох росіян – Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), Сергія Дубинського, Олега Пулатова та українського колаборанта Леоніда Харченка. За версією прокуратури, саме вони безпосередньо відповідальні за використання зенітно-ракетного комплексу "Бук", з якого був зроблений постріл.

Про це повідомляє "Укрінформ", передає Depo.ua.

"Гіркін, Дубинський, Пулатов і Харченко безпосередньо несли відповідальність за "Бук". Їхні дії призвели до катастрофи літака та загибелі 298 людей. Вони самі не натискали кнопки, але вони просили, отримали та застосували "Бук" у своїх військових цілях, в результаті чого було збито MH17. Обвинувачені мали на меті збити український військовий літак, але це не змінює суті звинувачень та доказів згідно з нідерландським законодавством, незалежно від того, чи було їхньою метою збити військовий чи цивільний літак", – наголосив прокурор.

Зазначається, що під час розслідування були залучені не лише свідки та супутникові знімки, але й встановлено учасників телефонних переговорів.

"Ми звіряли телефонні дані з інформацією з інших джерел, перевіряли розташування телефонних вишок. Також ми вилучали, зокрема, апаратуру, на яку здійснювалася зйомка, карти пам'яті, щоб перевірити, чи проводилися якісь маніпуляції, чи справжній, наприклад, знімок", – додав він.

Прокурор зауважив, що Росія всіляко намагалася перешкоджати розслідуванню, зокрема, надавши фейкові знімки з супутника.

"Нідерланди не причетні до війни в Україні, але при цьому мають юрисдикцію, тому що злочини проти громадян Нідерландів у будь-якій точці світу караються. Рішення суду має принести родичам загиблих мир та спокій, а ще вплинути на те, щоб у майбутньому запобігти таким трагедіям. Ми готові вислухати обвинувачених та забезпечити справедливий суд", – підкреслив представник сторони обвинувачення.

Відомо, що сьогодні, 20 грудня, прокуратура розпочала подання обвинувального акту. Згідно з попереднім графіком, судові засідання мають відбуватися також 21 та 22 грудня.

Зауважимо, дещо раніше у справі про катастрофу MH17 захист обвинуваченого визнав, що російські військові з 53-ї зенітно-ракетної бригади Росії в липні 2014 року перебували на Донбасі і воювали проти України.

Нагадаємо, 6 вересня стало відомо, що рішення у справі про збитий літак рейсу МН17 Окружний суд Гааги має винести у 2022 році.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей. Усі вони загинули.

Раніше нижня палата парламенту Нідерландів наполягала на дослідженні обставин незакриття повітряного простору над Донбасом на момент збиття рейсу МН17, оскільки хотіла отримати більше ясності щодо ролі, яку Україна відіграла у цій катастрофі.

Серед іншого, депутати хотіли знати, чому повітряний простір над зоною конфлікту не був повністю закритий.

У парламенті Нідерландів попросили провести це розслідування ще в жовтні 2019 року. Потім Нідерланди звернулись до Росії та України з проханням про співпрацю. 

Водночас, українські урядовці неодноразово заявляли, що Україна діяла відповідно до чинних на той момент правил ІКАО та, спираючись на аналіз наявних ризиків, повідомляла про збройний конфлікт і запроваджувала заборони на польоти цивільної авіації. Спочатку не можна було літати нижче, ніж півтора кілометра, потім нижче від ешелону 7 900 метрів. 14 липня 2014 року Україна запровадила заборону літати нижче 9 800 метрів.

Читайте також: Судовий процес у справі МН17: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme