Путін придумав, що США та НАТО мають надати юридично закріплені "гарантії безпеки"

Президент Росії Володимир Путін вважає, що від США та НАТО необхідно домагатися юридично закріплених "гарантій безпеки"

Михайло Хомченко

Путін зауважив, що ситуація у світі стає "все більш турбулентною та напруженою".

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу Кремля.

Це, за словами Путіна, вимагає "додаткових наполегливих зусиль щодо забезпечення стратегічної стабільності та протидії загрозам і викликам".

"Насамперед – домагаючись отримання від США та їхніх НАТОвських союзників вичерпних, юридично закріплених гарантій безпеки нашої країни", – наголосив очільник РФ.

Він додав, що зберігає свою актуальність також послідовна, системна робота співробітників МЗС РФ щодо зміцнення верховенства міжнародного права та центральної координуючої ролі ООН, щодо "побудови справедливого та стабільного багатополярного світопорядку".

"Упевнений, що колектив Міністерства закордонних справ (Росії, – ред.) і надалі працюватиме з повною віддачею, робитиме все можливе для зміцнення позицій Росії на світовій арені", – підсумував Путін.

Нагадаємо, у грудні минулого року на тлі стягування озброєння та військових до українських кордонів Кремль висунув Заходу вимогу гарантувати, що Україна та низка інших європейських держав не будуть членами НАТО.

Москва також заявила, що вимагає виведення військ НАТО із країн, що долучились до Альянсу після 1997 року, зокрема з Болгарії та Румунії. У Кремлі такі вимоги назвали "гарантіями безпеки". 

Водночас у НАТО відхиляють можливість Росії диктувати, кого брати чи не брати до Альянсу і де розміщувати війська, але кажуть, що готові на компроміси в питаннях контролю над озброєнням та масштабів військових навчань у Європі.

26 січня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг передав Росії письмову відповідь щодо "гарантій безпеки". 

Дещо згодом постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Росія погрожувала почати військові дії у випадку невиконання її вимог щодо "гарантій безпеки". Вона додала, що США не хочуть збройного конфлікту, але налаштовані діяти рішуче.

2 лютого іспанське видання El Pais оприлюднило документ, який є відповіддю США та НАТО та так звані "гарантії безпеки", запропоновані Росією. У своїй відповіді США заявили про готовність почати діалог із РФ з питань контролю за озброєннями у сфері ракет середньої та меншої дальності, а також обговорити з РФ взаємні зобов'язання щодо обмеження розгортання наступальних ракетних систем і сил в Україні.

Повідомлялося також, що Євросоюз готує свою відповідь Росії щодо "гарантій безпеки". За словами президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, Брюссель передасть відповідь на "гарантії безпеки" Росії від імені усіх країн-учасниць ЄС.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua