Резніков пояснив, чому скасовують військовий призов 

В Україні планують скасувати військовий призов тому, що влада хоче розпочати формування професійної армії

Олександра Мандровська
Журналіст відділу новин
Резніков пояснив, чому скасовують військ…
Фото: ministry_of_defense_ua / Instagram

Станом на зараз у профільному міністерстві планують, що повністю контрактною українська армія стане з 2024 року.

Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков на брифінгу 3 лютого, передає Depo.ua

"Ідея полягає в тому, що протягом чотирьох років в спокійному плановому режимі ми маємо перейти до формування професійної армії", – сказав Резніков.

Він додав, що це дасть МО України можливість відмовитися від строкового призову, від короткострокових контрактів і зробити службу в ЗСУ привабливою, цікавою професією.

За словами очільника профільного міністерства, його підлеглі вже працюють над відповідними законопроектами. 

"Починаючи з того, щоб започаткувати альтернативну строковій службі систему підготовки юнаків та дівчат 3-3,5 місяці. Після підготовки вони не потрапляють до строкового призиву", – пояснив Резніков. 

Крім цього, він висловив думку, що у майбутньому контракт із військовим ЗСУ мають укладати терміном на 10 років. Тоді є сенс інвестувати в підготовку, в житлову програму, грошове забезпечення.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Міноборони хочуть замінити призов на короткостроковий інтенсивний військовий вишкіл. За словами міністра оборони, це дасть змогу створити професійну армію та підготувати мобілізаційний резерв в Україні.

Зауважимо, що президент Володимир Зеленський під час урочистого засідання Верховної Ради у вівторок, 1 лютого, підписав указ щодо зміцнення обороноздатності держави та привабливості військової служби. За його словами, цей указ "ознаменує перехід України до професійної армії".

Згодом прес-служба Офісу президента оприлюднила текст указу №36/2022, яким Кабінету міністрів доручено розробити низку законопроектів, які передбачатимуть, зокрема, запровадження інтенсивної системи військової підготовки громадян як можливої альтернативної форми проходження строкової служби та припинення призову громадян України на строкову військову службу з 1 січня 2024 року. Уряд також має розробити законопроекти щодо підвищення грошового забезпечення військовослужбовців та збільшення чисельності ЗСУ у 2022-2025 рр. на 100 тис. осіб.

Своєю чергою Міністерство оборони України має розробити концепцію поступового переходу до формування ЗСУ на професійній основі, передбачивши, зокрема, збільшення термінів дії контрактів, збільшення протягом 2023 року грошового забезпечення військовослужбовців ЗСУ, які підписують довгострокові контракти, до рівня щонайменше триразового розміру мінімальної заробітної плати, а також формування системи спеціальної підготовки та перепідготовки військовослужбовців, які підписали довгострокові контракти. Також Міноборони доручено прискорити розроблення та внесення на розгляд уряду проекту концепції забезпечення житлом військовослужбовців та членів їхніх сімей.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme