Рівень життя члена НКЦПФР Лібанова не відповідає його доходам, — аналітик Щербина
На думку аналітика Валерія Щербини, електростанція за $25 000, чотири позашляховики та будинок на 300 кв. м, оформлений на батьків, викликають підозри, адже офіційні доходи держслужбовця з 2003 року не пояснюють таких статків
- Новини Depo.ua
-
17 липня 2025 17:34

Про це повідомляє аналітик Інституту моніторингу інфраструктури Валерій Щербина, передає "ДС" із посиланням на "Українські новини".
"Одним із перших фактів, що привернув увагу аналітиків нашої громадської організації, є придбання Максимом Лібановим у 2017 році електростанції. Згідно з інформацією, яку Лібанов вказав у декларації, вартість сонячної електростанції потужністю 22,26 кВт марки Amerisolar, становила близько 25 тисяч доларів США. Співробітник НКЦПФР купив електростанцію в ТОВ "Екотехніка Україна". Проте заробітна платня на той час складала 15 тисяч гривень, що за тодішнім курсом було еквівалентно 600 доларам. Очевидно, що придбання цієї сонячної електростанції відбувалося не за зароблені кошти на державній службі. Але згідно з декларацією Максима Лібанова, додаткового доходу на той час у нього не було" — зазначає Валерій Щербина.
"Електростанція, ймовірно, є об'єктом комерційної діяльності, що генерує дохід. Орієнтовний дохід може бути в районі 10 тисяч євро в рік, в залежності від сонячної активності. Відсутність інформації про прибутки від цього активу може вказувати на приховування доходів або використання тіньових схем, що порушує вимоги Закону України "Про запобігання корупції", який зобов'язує декларувати всі доходи та майно" — говорить аналітик.
"Лібанов проживає в будинку площею 300 м², оформленому на його батьків. Ця практика — оформлення майна на родичів — часто використовується для уникнення декларування та перевірок НАЗК. Будинок такої площі в Київській області коштує від 150 000 до 300 000 доларів. Переїхав Максим Лібанов в цей будинок в 2017 році, коли в нього і близько не було доходів, які могли б дозволити придбати такий будинок" — йдеться в публікації.
За словами аналітика Щербини, під час війни, починаючи з 2022 року, сім'я Лібанова придбала чотири позашляховики.
"Щодо майнових придбань батьків Лібанова, то у відповідних органів мали б виникнути питання. Наприклад, мати Лібанова Елла, являється академіком-секретарем відділення економіки Національної академії наук України, з доходом, який не може дозволити купівлю будинків та автомобілів на сотні мільйонів доларів. Доречі, саме зв'язками мами у вищих кабінетах влади, Максим Лібанов повинен завдячувати своїй чиновницькій кар'єрі" — говорить Щербина.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News