Тривожність та розлади сну: які емоції відчувають українці через війну, - дослідження

Український інститут майбутнього дослідив, як останніми місяцями змінився психоемоційний стан українців

Журналіст стрічки новин
Тривожність та розлади сну: які емоції в…
Фото: Pixabay

Про це йдеться у звіті за підсумками онлайн-дослідження, проведеного компанією "Нью Імідж Маркетинг Груп" на замовлення Українського інституту майбутнього, пише Depo.ua.

Як зазначається, фізичний стан більшості українців характеризується як задовільний або скоріше хороший. Середня оцінка за 5-бальною шкалою — 3,3 бала.

"Проте у помітної долі респондентів (34%) виникає суб’єктивне відчуття щодо погіршення їхнього фізичного стану у порівнянні з попереднім місяцем, хоча насправді за результатами аналогічного опитування у грудні 2023 року оцінки фізичного стану були майже такі ж саме (середня оцінка 3,35 бала)", — кажуть аналітики.

Фізичний стан

 

Емоційно-психологічний стан українців оцінюється переважно як задовільний, середня оцінка за 5-бальною шкалою — 3 бали. Більшість українців вважають, що їхній емоційно-психологічний стан змінився, більша частина (39%) — що на гірше. Хоча у порівнянні з даними минулого опитування у грудні 2023 року середня оцінка навіть дещо покращилась (було 2,9 бала).

Емоційно-психологічний стан

 

На емоційно-психологічний настрій впливає відчуття небезпеки, яку 26% опитаних відчувають навіть вдома, особливо притаманно респондентам сходу та півдня. Значна частина (39-44%) вважає небезпечним перебування поза своєю оселі — на роботі, у громадських місцях та закладах (незважаючи на те, є чи немає поруч військових), просто неба на вулиці.

Емоції

 

Крім того, помітна частина українців відчуває втому, виснаженість, тривожність, проблеми зі сном. Дослідники побудували три підшкали: психологічне виснаження, емоційна тривожність та розлади сну. Помітні прояви цих станів фіксуються у 15-17% населення, гострі стани — у 2-3%.

  • Психологічне виснаження є характерним для жінок, особливо віком 36-50 років.
  • Емоційну тривожність частіше переживають молоді люди (18-35 років), частіше чоловіки.
  • Розлади сну характерні для жінок від 51 року.

Онлайн-опитування проводилось 16-29 травня, у ньому взяли участь 1205 людей з різних регіонів України, крім населених пунктів на тимчасово окупованих територіях частини Донецької, Запорізької, Луганської та Херсонської областей і Криму. Статистична похибка з ймовірністю 0,95 не перевищує 2,9%.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme