Тупицького викликали до Офісу генпрокурора, хочуть вручити підозру, – адвокат

Генпрокурор Ірина Венедіктова підписала повістку про виклик до Офісу генпрокурора колишньому главі КСУ Олександру Тупицькому, щоб вручити повідомлення про підозру в кримінальному провадженні  

Редактор стрічки новин
Тупицького викликали до Офісу генпрокуро…
Фото: КСУ

Про це повідомив адвокат Тупицького Ростислав Кравець на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

Юрист також оприлюднив відповідний документ, у якому зазначається, що до ОГП Тупицького викликають на 11 годину 16 липня.

Виклик Тупицького до Офісу генпрокуорора на 16 липня

"О 21:55 доставили повістку з порушенням норм КПК. На завтра викликають для вручення нової підозри. Поки що підозри немає, але до ранку планують писати. А що за справа? За рішення 27.10.2020 заявник нардеп ("Голосу" Ярослав - ред.) Юрчишин",  – написав Кравець пізно ввечері 14 липня.

Ростислав Кравець про виклик Тупицького в Офіс генпрокурора на 16 липня - допис у ФБ

Зазначимо, що у жовтні 2020 року нардеп Юрчишин розповідав, що за його заявою відкрили провадження за статтею "Замах на захоплення влади".

Нагадаємо, 14 липня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду визнав незаконним указ президента Володимира Зеленського від 27 березня поточного року, яким він скасував указ свого попередника Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду.

Довідка: Президент Володимир Зеленський 29 грудня 2020 року підписав указ про відсторонення Тупицького з посади судді КС терміном на два місяці. 26 лютого Зеленський продовжив відсторонення Тупицького ще на один місяць.

27 березня президент скасував укази екс-президента Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями КСУ. За словами Зеленського, укази Януковича від 2013 року про призначення Тупицького і Касмініна скасовані за результатами аудиту указів екс-президента, проведеного на виконання рішення РНБО.

Згодом Тупицький оскаржив указ Зеленського про скасування його призначення у Верховному Суді. 

Також відомо, що 28 грудня 2020 року голові КСУ Олександру Тупицькому було повідомлено про підозру у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка.

За даними ЗМІ, Тупицький у період 2006-2010 років (тоді він був районним суддею Донецька) за допомогою впливу та знайомств у суддівському корпусі брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу у місті Зугрес (Донецька область) та, схоже, отримав свою частку у цьому підприємстві через довірену особу. Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за владнання давнього корпоративного конфлікту.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme