У 2021 Україна виконала державне оборонне замовлення на 98,8%

У РНБО України підбили попередні підсумки виконання державного оборонного замовлення (ДОЗ) у 2021 році
 

Михайло Хомченко

У 2021 державне оборонне замовлення було виконано на 98,8%, що майже на 2% більше, аніж було у 2020 році.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу РНБО.

"Державними замовниками сектору безпеки та оборони у 2021 році укладено понад 600 контрактів, за якими сплачено 98,8% асигнувань державного бюджету, призначених для закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що майже на 2% більше, ніж у 2020 році", – повідомили в РНБО.

Зазначається, що Міноборони, яке є найбільшим за обсягом державним замовником бюджетних призначень, виконало завдання на 99,5%.

"Усі заплановані завдання також виконали: Державна прикордонна служба України, Національна гвардія України, Національна поліція України, Державне бюро розслідувань, Головне управління розвідки України Міністерства оборони України, Національне антикорупційне бюро України, Служба безпеки України, Служба зовнішньої розвідки України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державне космічне агентство України", – уточнили в Апараті РНБО.

За результатами виконання державного оборонного замовлення до Збройних Сил України (ЗСУ) та інших військових формувань поставлено:

  • понад 3 тисячі основних зразків озброєння, військової та спеціальної техніки;
  • до 4 мільйонів боєприпасів та ракет різного призначення;
  • близько 3 тисяч приладів нічного бачення тощо.

Нагадаємо, 13 листопада 2020 року Офіс генерального прокурора ініціював інвентаризацію всіх договорів державного оборонного замовлення, у яких мають бути укладені офсетні контракти.

18 грудня 2020 року тодішній міністр оборони Андрій Таран заявив, що Міноборони виконало держзамовлення на 99,5%.

13 квітня 2021 року Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки схвалив показники державного оборонного замовлення на 2021-2023 роки.

20 червня 2021 року стало відомо, що через зміни у законодавстві щодо оборонних закупівель на невизначений термін заблоковані всі закупівлі військових частин Збройних сил України на суму понад 200 тисяч гривень.

Читайте також: Біла книга 2019-2020: Чому українська армія отримала менше зброї при більшому фінансуванні

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua