У Казахстані хочуть остаточно скасувати смертну кару

Верхня палата парламенту Казахстану ухвалила рішення про остаточне скасування смертної кари в країні

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
У Казахстані хочуть остаточно скасувати…
Фото: Pixabay

Йдеться про виключення смертної кари зі всіх статей Кримінального кодексу Казахстану.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу парламенту.

Зазначається, що законопроект приєднує Казахстан до країн, в яких смертна кара є забороненою. Документ став частиною поетапного скорочення страчення засуджених злочинців. Парламентарі пішли на такий крок після ратифікації Казахстаном другого протоколу до Міжнародного пакту про громадянські і політичні права ООН.

Уточнюється, що документ ще має підписати президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв.

Зауважимо, в Казахстані на смертну кару наклали мораторій у 2003 році. Таким чином суди мали право виносити вироки, втім, їх не могли виконувати до скасування мораторію.

Нагадаємо, що своє ставлення до питання смертної кари час від часу висловлюють і українські політики. Зокрема, Святослав Вакарчук кілька років тому заявляв, що в більшості країн, де смертна кара залишається, немає очевидного зв'язку такого виду покарання з рівнем злочинності та рівнем корупції.

Довідка: В Україні двічі вводили мораторій на смертну кару – 1995 та 1997 року. Це було необхідною умовою для вступу до Ради Європи. Після першого мораторію, який тривав кілька місяців, страти знову продовжили виконувати, а з 1997 року в Україні не виконали жодної смертної кари.

29 грудня 1999 року смертну кару визнав такою, що протирічить Конституції України, Конституційний Суд. Наступного року Верховна Рада викреслила цей вид покарання із Кримінального кодексу.

Єдиним видом смертної кари в Україні був розстріл, як у всіх колишніх радянських республіках та більшості країн світу.

На сьогодні у Європі залишаються дві країни, у КК яких є смертна кара. На Росії вона існує лише формально, на неї уже 25 років діє мораторій. А у Білорусі смертні вироки виносяться і виконуються досі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme