У Маріуполі полоненому нацгвардійцю "гарантували життя", а пізніше вислали матері фото з його тілом

Російсько-окупаційні сили захопили в полон бійця Національної гвардії, який захищав Маріуполь. Чоловіка показали у пропагандистському ролику "ДНР" про "гарантії збереження життя" військовополоненим, а згодом надіслали фото тіла його матері

У Маріуполі полоненому нацгвардійцю "гар…
Дан на фото другий зліва

Про це розповіли військовослужбовці з Маріуполя, передає Depo.ua.

Військовий потрапив у полон приблизно 19-20 квітня — про це стало відомо від родичів самого бійця. Чоловіка також помітили на відео "пресслужби Управління народної міліції ДНР".

На пропагандистському ролику заявляють про "гарантії збереження життя та виконання міжнародних законів про поводження з військовополоненими".

У ролику "ДНР" заявляють, що військовополонені "скористалися пропозицією" окупантів скласти зброю та нібито добровільно вийшли з території "Азовсталі".

Фото загиблого військовослужбовця, яке надіслали його матері

Фото загиблого військовослужбовця, яке надіслали його матері

За словами військових, після цього вони шукали способи, як витягти бійця з полону. Але його матері зателефонували з "ДНР" та сказали, що її син загинув і щоб вона його забрала, а вранці 30 квітня їй надіслали фото з тілом чоловіка.

Мати полоненого військовослужбовця на ім’я Дан також розповіла "Українській правді", що впізнала свого сина на отриманих фото.

Омбудсменка Людмила Денісова наголосила, що катування та вбивство військовополонених є грубим порушенням Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. Зокрема, стаття 3 Конвенції забороняє насилля над життям та особистістю, зокрема всі види вбивств, завдання каліцтва, жорстоке поводження й тортури. 

"Наголошую, що домовленості з росією не вартують паперу, на якому написані. Окупанти вдаються до підступних провокацій, не гребують прикриватися цивільними та використовують людей, як живий щит. Вони змушують людей здатися в полон, після чого вбивають", — пише Денісова.

Омбудсменка закликала Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти військових злочинів рф та порушень прав людини в Україні.

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme