У Міненерго назвали нову загрозу "Північного потоку - 2" для України
Газогін "Північний потік - 2" можуть запустити ще до закінчення процедури сертифікації
- Новини Depo.ua
-
23 жовтня 2021 20:17
Росія може використати кризову ситуацію на ринку газу та змусити Європу піти на це шкідливе для України рішення.
Про це розповіла радниця міністра енергетики України Олени Зеркаль в інтерв'ю "Радіо Свобода", передає Depo.ua.
"Такий ризик існує. Якщо не будуть запропоновані інші варіанти вирішення цієї кризи, може бути, і ризикне"? –прокоментувала Зеркаль наміри Росії.
За словами радниця міністра енергетики, Росія завжди користується кризовими ситуаціями. Тому використала "ідеальний шторм" на газовому ринку в своїх цілях.
Зеркаль підкреслила, що лише за перше півріччя поточного року "Газпром" заробив понад 10 млрд. Запуск газогону "Північний потік-2" принесе російському енергетичному монополістові ще більше мільярдних прибутків.
Нагадаємо. кількома днями раніше Україна подала заявку на участь в сертифікації оператора "Північного потоку-2". Про це повідомив глава "Нафтогазу" Юрій Вітренко.
Довідка: 17 квітня 2014 року після тимчасової окупації Автономної Республіки Крим Росією Європейський парламент ухвалив резолюцію про відмову від побудови "Південного потоку", який мав іти в європейські країни дном Чорного моря в обхід України.
Секцію цього газогону в Болгарії одразу розібрали.
"Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км, який також б'є по українській ГТС.
Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік).
Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).
Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.
Не зважаючи на це, 10 вересня 2021 року російський "Газпром" оголосив про завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2".
13 вересня стало відомо, що німецький регулятор отримав всі необхідні документи для початку процесу сертифікації "Північного потоку-2".
Federal Network Agency (Bundesnetzagentur) (BNA) розпочало процес сертифікації газопроводу "Північний потік-2", який може зайняти до чотирьох місяців. У процесі сертифікації, зокрема, братиме участь польська нафтогазова компанія PGNiG.
1 жовтня у Кремлі не виключили, що терміни запуску "Північного потоку-2" будуть відкладені через зміну влади в Німеччині.
Читайте також: Поразка, але не кінець: Чому угода про "Північний потік-2" має стати для нас пігулкою від інфантильності
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News