Україна подала заявку на участь в сертифікації оператора "Північного потоку-2"

Глава "Нафтогазу" Юрій Вітренко повідомив, що Україна подала заявку на участь у проведенні сертифікації оператора "Північного потоку-2"

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
Україна подала заявку на участь в сертиф…
Скріншот

За його словами, "Нафтогаз" як національна компанія, яка очолює боротьбу за енергетичну безпеку України, вирішила піти на такий крок для стримання небезпек.

Основна позиція полягає у затягуванні запуску газопроводу, заявив Вітренко під час брифінгу, інформує Depo.ua.

"Північний потік-2" не може бути сертифікований, оскільки не забезпечено його повну відповідність європейському законодавству. "Нафтогаз" є активним учасником європейського ринку газу, тому ми маємо прямий інтерес, щоб цей ринок був конкурентний", – сказав він.

Вітренко також додав, що сертифікація газопроводу завдасть шкоди конкуренції на ринках Німеччини та Європи.

Нагадаємо, дещо раніше посол Росії заявив, що запуск "Північного потоку-2" залежить лише від Німеччини. Він також запевнив, що Росія не притримує газ із політичних міркувань.

Водночас прем'єр Польщі заявив про шантаж з боку Росії через "Північний потік-2".

Довідка: 17 квітня 2014 року після тимчасової окупації Автономної Республіки Крим Росією Європейський парламент ухвалив резолюцію про відмову від побудови "Південного потоку", який мав іти в європейські країни дном Чорного моря в обхід України.

Секцію цього газогону в Болгарії одразу розібрали.

"Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км, який також б'є по українській ГТС.

Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік).

Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).

Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.

Не зважаючи на це, 10 вересня 2021 року російський "Газпром" оголосив про завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2". 

13 вересня стало відомо, що німецький регулятор отримав всі необхідні документи для початку процесу сертифікації "Північного потоку-2". 

Federal Network Agency (Bundesnetzagentur) (BNA) розпочало процес сертифікації газопроводу "Північний потік-2", який може зайняти до чотирьох місяців. У процесі сертифікації, зокрема, братиме участь польська нафтогазова компанія PGNiG.

1 жовтня у Кремлі не виключили, що терміни запуску "Північного потоку-2" будуть відкладені через зміну влади в Німеччині.

Читайте також: Поразка, але не кінець: Чому угода про "Північний потік-2" має стати для нас пігулкою від інфантильності

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme