У МОЗ пояснили, для чого роблять бустерні дози вакцини проти коронавірусу
У МОЗ заявили, що бустерна доза дозволяє оновити ефективність попередніх вакцин проти COVID-19
- Новини Depo.ua
-
14 січня 2022 16:04
Саме з цієї причини особливо важливо вакцинувати проти коронавірусу людей похилого віку та людей з хронічними захворюваннями.
Про це повідомив у Facebook головний санлікар Ігор Кузін, передає Depo.ua.
"За даними досліджень, ефективність будь-якої вакцини з часом зменшується. Також з'являються нові штами коронавірусу, зокрема "Омікрон". Бустерна ж доза допомагає відновити ефективність вакцин проти COVID-19, симптоматичного захворювання COVID-19, госпіталізації і смерті в результаті цієї хвороби", – додав посадовець.
За словами Кузіна, бустерну дозу рекомендується робити мРНК-вакцинами, тому що вони демонструють кращі результати незалежно від того, яким вакцинами був зроблений базовий курс.
Зараз в Україні бустерну дозу можуть отримати всі повнолітні, які завершили базовий курс щеплення більше шести місяців тому. Оптимальний термін введення бустера від 6 до 9 місяців.
"Закликаю не зволікати з отриманням як базового курсу вакцинації, так і "бустера", адже це єдина можливість уберегтися від небезпечних наслідків коронавірусної хвороби. Це критично важливо для літніх людей і людей з супутніми хворобами, адже в разі інфікування базовий курс щеплення допоможе зберегти їх життя, а бустерна доза допоможе відновити захист", – наголосив санлікар.
Нагадаємо, що водночас у ВООЗ впевнені у неефективності бустерної вакцинації від коронавірусу. Там переконують, що введення бустерних доз вакцин від коронавірусу не захищає від нових штамів коронавірусу.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News