У МОЗ пояснили різницю між COVID-19 та туберкульозом: Як не переплутати симптоми
У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, як не сплутати симптоми коронавірусу з симптомами туберкульозу
- Новини Depo.ua
-
12 січня 2022 15:53
Захворювання мають подібну симптоматику, яка призводить до тяжких наслідків. Тому варто знати, як розрізнити хвороби та коли звертатися за допомогою до лікарів.
Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу МОЗ.
"Як правило, туберкульоз не проявляється швидко: початок захворювання може розтягнутися на кілька тижнів, а інколи – місяців. Хворобі COVID-19 притаманний гострий перебіг протягом тижня та загальна тривалість близько двох тижнів", – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що у хворих на туберкульоз переважно спостерігається загальна втомлюваність та зниження працездатності. У пацієнтів з коронавірусом ці симптоми залежать від тяжкості захворювання. Водночас COVID-19 може викликати сильну лихоманку та підвищення температури понад 38 °C, а туберкульозу властиве незначне підвищення температури тіла – до 37–37,2 °C.
Відмінною особливістю туберкульозу є підвищена пітливість вночі та зниження маси тіла, а для коронавірусу ці прояви не характерні.
"А ось головний біль, нежить, закладеність носа, біль у горлі та м’язах – все це можливі симптоми коронавірусної хвороби. При COVID-19 також може бути постійний сухий кашель, якщо ж у людини туберкульоз, то кашель може тривати понад 2 тижні та, як правило, з мокротинням. Також для коронавірусної хвороби характерне спотворення смаку та/чи запаху або повна втрата їх сприйняття", – додали у МОЗ.
Уточнюється, що задишка характерна для обох захворювань, втім, при туберкульозі вона може з'являтися під час фізичних навантажень. У пацієнтів з коронавірусом, задишка характерна лише при середній та важкій формі перебігу хвороби.
"Також при важкій формі COVID-19 може траплятись кровохаркання. У випадку туберкульозу цей симптом спостерігається при важких поширених формах хвороби зі значним враженням легеневої тканини. Окрім того, для важких форм коронавірусної хвороби може бути характерна зміна психічного стану людини", – резюмували у прес-службі.
У МОЗ наголосили, що важливо завжди проводити консультації з лікарями та не встановлювати діагноз самостійно.
Зауважимо, згідно з даними ВООЗ, в Україні від початку пандемії зафіксували 3 649 236 випадків захворювання на коронавірус і 95 105 смертей.
Нагадаємо, дещо раніше ми розповідали, як виявити і подолати постковідний синдром. Адже нині вже відомо, що коронавірусна хвороба не завжди минає безслідно.
Читайте також: Симтоми, лікування та групи ризику: Чим відрізняється грип і COVID-19
Україна на карантині до 31 березня: Що відбувається (ХРОНІКА)
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News