У МОЗ спрогнозували, коли коронавірус "Омікрон" накриє Україну
З другої половини січня і в лютому в Україні очікується зростання захворюваності на коронавірусну інфекцію
Зростання захворюваності на коронавірус у цей період буде зумовлене штамом "Омікрон".
Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, передає Depo.ua з посиланням на "Суспільне".
Він зазначив, що в ситуації з COVID-19 Україна йде з невеличким запізненням відносно країн ЄС: спалахи, які реєструються в Європі, в нашу країну приходять через 1-2 місяці після того, як вони досягли піку там. Тому зараз в нас іще завершується попередня хвиля, спричинена штамом "Дельта".
"Але прогностично десь із другої половини січня і в лютому ми будемо спостерігати підвищення рівня захворюваності на коронавірусну інфекцію, яка, скоріш за все, вже буде викликана новим штамом "Омікрон"", – зазначив Кузін.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні офіційно зафіксовано всього шість випадків зараження штамом коронавірусу "Омікрон". Більшість із них пов’язані з перебуванням за кордоном, а решта - із контактами з інфікованою особою.
18 грудня очільник МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що в Україні виявили перший випадок зараження COVID-штамом "Омікрон". Він розповів, що особа, яка виявилась інфікованою цим штамом коронавірусу, повернулася з Об'єднаних Арабських Еміратів, де мала контакт з хворими на COVID-19. Водночас він не повідомив, у якому саме місті перебуває інфікована людина.
Довідка: Штам, який наразі має назву B.1.1.529, або "Омікрон", вперше виявили у Ботсвані, а потім у Південно-Африканській Республіці та Гонконгу — в мандрівника з Південної Африки. Цей штам має 32 мутації в білку-"шипі" коронавірусу, за допомогою якого вірус проходить у клітини та розмножується.
За результатами дослідження, ризик потрапити до лікарні з COVID-штамом "Омікрон" на 40% нижчий, ніж з "Дельтою". Також дослідники з'ясували, що для деяких людей, які не хворіли на коронавірус раніше і не вакцинувалися, ризик госпіталізації при омікрон-штамі в середньому на 11% нижчий, ніж якби вони підхопили дельта-штам. Водночас дослідники наголошують, що штам "Омікрон" відрізняє ще вища заразність, ніж у "Дельти", а це означає, що кожен хворий цим штамом коронавірусу може стати причиною перевантаження медичної системи, якщо його буде потрібно госпіталізувати.
За даними ВООЗ, випадки зараження новим штамом коронавірусу "Омікрон" зафіксували вже щонайменше у 106 країнах світу.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua