У "Нафтогазі" розповіли, як намагаються зупинити сертифікацію "Північного потоку-2"
НАК "Нафтогаз України" разом із представниками української влади намагається зупинити сертифікацію "Північного потоку-2"
- Новини Depo.ua
-
26 серпня 2021 10:28
Без цього запустити газопровід в обхід України не вдасться.
Про це розповів директор з інтегрованих комунікацій "Нафтогазу" Максим Білявський у коментарі виданню OBOZREVATEL, передає Depo.ua.
За його словами, для зупинки сертифікації можуть спробувати використати цілу низку причин.
Йдеться, зокрема, про те, що:
-
модель управління "Північним потоком-2" порушує Третій енергетичний пакет, оскільки оператор не відокремлений від материнської компанії – російського "Газпрому";
-
юридична адреса – Швейцарія, тоді як під час сертифікації повинні перевірити безпеку поставок енергоносіїв для Європейського Союзу;
-
запуск газопроводу посилить позиції "Газпрому" і призведе до дискримінації.
Водночас німецьке видання Spiegel із посиланням на власні джерела пише, нібито уряд Німеччини вже розробив кілька варіантів компенсації для України (якщо вона втратить роль транзитера після запуску "Північного потоку-2"):
-
допомога в будівництві "зелених" електростанцій і збуті цієї електроенергії;
-
інвестиції в модернізацію нашої ГТС;
-
співпраця у сфері досліджень водню.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що Вищий земельний суд Дюссельдорфа розглянув скаргу компанії-оператора Nord Stream 2 AG на Федеральне мережеве агентство Bundesnetzagentur. Він вирішив, що газопровід "Північний потік-2" має відповідати нормам газової директиви Європейського Союзу. Отже, компанія-оператор "Північного потоку-2" повинна стати незалежною від "Газпрому".
Довідка: 17 квітня 2014 року після тимчасової окупації Автономної Республіки Крим Росією Європейський парламент ухвалив резолюцію про відмову від побудови "Південного потоку", який мав іти в європейські країни дном Чорного моря в обхід України.
Секцію цього газогону в Болгарії одразу розібрали.
"Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км, який також б'є по українській ГТС.
Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік).
Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).
Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.
19 січня 2021 року США ввели санкції проти судна "Фортуна", яке будує газопровід. До санкційного списку також було внесено російську компанію "Рустанкер" та танкери "Максим Горький" і "Сьєрра", які ходять під російським прапором.
24 січня російське судно-трубоукладник "Фортуна", не зважаючи на накладені на нього санкції США, продовжило прокладання газопроводу "Північний потік-2" у водах Данії.
На початку червня віце-прем'єр-міністр Росії Олександр Новак повідомив, буцімто "Північний потік-2" добудують вже до кінця 2021 року.
Читайте також: Поразка, але не кінець: Чому угода про "Північний потік-2" має стати для нас пігулкою від інфантильності
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News