У ООН помітили, що "Талібан" не збирається дотримуватися обіцянок про права людини

"Талібан" порушує права людей, особливо жінок, не дотримуючись своїх попередніх обіцянок

Журналіст відділу новин
У ООН помітили, що "Талібан" не збираєть…
Фото: Pixabay

Комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет заявила, що у Ісламському Еміраті Афганістан заборонили ходити до школи дівчатам, старшим 12 років.

У будинках жителів країни проводяться безпідставні обшуки, передає Depo.ua із посиланням на "5 канал".

Взагалі, зазначили у ООН, "Талібан" дискримінує людей за релігійною, етнічною та гендерною ознаками. Зокрема, у новому уряді немає жінок, а етнічно він складається майже повністю лише із пуштунів.

"Талібан" обіцяв амністувати тих, хто співпрацював із демократичним режимом, заборонити обшуки та забезпечити права жінок. Практика доводить зворотне", – зазначила Мішель Бачелет.

Нагадаємо, раніше таліби відмовилися брати жінок до свого уряду в Афганістані, пояснивши, що "задача" жінки полягає в тому, щоб народжувати дітей та давати їм освіту.

Повідомлялося також, що після захоплення влади в Афганістані таліби наказали афганським жінкам залишатися вдома та заборонили їм ходити на роботу. Тоді ж вони заявили, що будь-які обмеження щодо становища афганських жінок будуть короткочасними.

4 вересня представник руху "Талібан" заявив, що в Афганістані жінки зможуть працювати та отримувати освіту, якщо будуть у хіджабі.

8 вересня "Талібан" заявив, що заборонить жінкам займатися спортом, який "оголює їхнє тіло".

Довідка: Війна в Афганістані за участі США почалася з терактів 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку, за якими стояло терористичне угруповання "Аль-Каїда".

Тоді "Талібан" звинуватили в тому, що він надав терористам, зокрема їхньому лідерові Усамі бен Ладену, притулок на території Афганістану. Таліби це заперечували. Зрештою у жовтні 2001 року США розпочали операцію в країні. Бен Ладена там не знайшли, а тодішньому лідерові талібів муллі Омару вдалося втекти. Не зважаючи на це влада "Талібану" під натиском США була повалена.

Влітку 2021 року війська НАТО і США почали остаточне виведення військ з Афганістану. Цим скористався радикальний рух "Талібан", який посилив наступ на країну.

15 серпня бойовики "Талібану" заявили, що взяли під контроль всі території Афганістану. Президент Афганістану Ашраф Гані подав у відставку після того, як бойовики взяли президентський палац в облогу, а згодом залишив країну. 

Представники "Талібану" оголосили, що іноземні громадяни повинні виїхати з Кабула. Ті ж, хто вирішить залишитися в місті, зобов'язані будуть реєструватися у представників нових органів влади. В аеропорту Кабула відбулася масштабна програма евакуації людей. Військові різних країн, в тому числі і України, допомогли вибратися з Афганістану десяткам тисяч людей. 

30 серпня пізно ввечері США повністю завершили введення своїх військ з Афганістану, тим самим завершивши 20-річну місію американських військових у цій країні.

Читайте також: Як афганські жінки жили до приходу талібів: Історія в фото

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme