У ОП та Білому домі розповіли подробиці розмови Зеленського та Байдена

Офіс президента України та Білий дім оприлюднили офіційні прес-релізи про розмову між президентами двох країн Володимиром Зеленським та Джо Байденом

Редактор стрічки новин
У ОП та Білому домі розповіли подробиці…
Фото: president.gov.ua

Президенти України та Сполучених Штатів Америки провели другу з початку року телефонну розмову, що, як вважають в ОП, демонструє глибоку стратегічну співпрацю між двома країнами.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-служби двох президентів. 

Про що йдеться у повідомленні української сторони

Як зазначається у повідомленні Офісу президента, Зеленський висловив подяку США та особисто Байдену "за міцну й непохитну підтримку незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України, а також за лідерство США в мобілізації світової спільноти для стримування російської агресії". 

Український президент також привітав коментар президента Сполучених Штатів щодо важливості збереження дипломатичної присутності США в Україні та запевнив у подальшій стабільній роботі американського посольства в Києві.

Він подякував за допомогу, яку надають США, зокрема у вигляді оборонної летальної зброї. А також висловив сподівання на здійснення Сполученими Штатами подальших кроків для посилення оборонної взаємодії та зміцнення оборонної спроможності нашої держави.

Водночас президент України наголосив на важливості підтримки економічної та фінансової стабільності нашої держави в нинішній ситуації.

Як зазначається, лідери обговорили конкретні кроки з боку США щодо збільшення фінансової підтримки України – як на двосторонній основі, так і шляхом залучення міжнародних фінансових організацій.

Також обговорювалися підсумки нещодавніх перемовин у "нормандському форматі" на рівні політичних радників.

"Джозеф Байден привітав досягнуті домовленості щодо безумовного повернення до режиму припинення вогню. Володимир Зеленський відзначив готовність України до проведення зустрічі в "нормандському форматі" на рівні лідерів у найближчому майбутньому", – йдеться в повідомленні.

В ОП нагадали, це вже друга розмова лідерів України та США з початку року, що "демонструє глибоку стратегічну співпрацю між нашими країнами та задає гарну динаміку на 2022 рік".

Про що йдеться у повідомленні американської сторони

У повідомленні Білого дому за підсумками розмови зазначається, що Сполучені Штати обдумують шляхи додаткової допомоги для економіки України в умовах військового тиску з боку Росії.

"Президент Байден зазначив, що за останній рік США надали Україні понад пів мільярда доларів для розвитку та в гуманітарній сфері, і зараз вивчають можливість додаткової макроекономічної підтримки, щоб допомогти українській економіці в умовах тиску, спричиненого військовою ескалацією з боку Росії", – вказується в повідомленні.

Зазначається, що американський президент чітко підкреслив – попри від’їзд членів родин співробітників американського посольства, дипломатичне представництво США в Києві продовжує функціонувати повною мірою.

Лідери двох країн також обговорили скоординовані дипломатичні зусилля у сфері європейської безпеки, підкресливши принцип "нічого про Україну без України".

Байден заявив про підтримку США зусиль у Нормандському форматі, спрямованих на врегулювання конфлікту. У цьому зв’язку він висловив сподівання, що підтвердження сторонами на зустрічі 26 січня домовленостей про припинення вогню допоможе знизити напруженість та сприятиме імплементації Мінських домовленостей.

Також повідомляється, що Байден підтвердив готовність США, які залишаються віддані суверенітету й територіальній цілісності України, разом із союзниками та партнерами дати рішучу відповідь у разі подальшого вторгнення Росії.

Нагадаємо, розмова президентів США і України Джо Байдена та Володимира Зеленського відбулася в четвер, 27 січня. Лідери двох країн обговорили поточні дипломатичні зусилля з деескалації та узгодили подальші спільні дії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme