У Путіна відповіли на жарт Нуланд про прокачування горілки "Північним потоком-2"
Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков відповів заступниці держсекретаря США Вікторії Нуланд на її жарт про прокачування газогоном "Північний потік-2" російської горілки замість газу
- Новини Depo.ua
-
28 січня 2022 17:29
За його словами, США ліпше жартувати, аніж "нагнітати ситуацію" в Європі.
Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на росЗМІ.
"Послухайте, хоч би якісь спроби жартувати – це вже позитив у цій ситуації. Нехай краще вони жартують, ніж займаються нагнітанням напруженості в Європі", – наголосив Пєсков.
Зауважимо, напередодні Нуланд під час брифінгу відповіла на репліку журналіста про те, що "Північний потік-2" готовий до прокачування будь-чого – "газу, оливкової олії або горілки". Заступниця держсекретаря США жартома припустила, що прокачування горілки було б непоганою альтернативою.
Нагадаємо, що сьогодні ж, 27 січня, міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок попередила Росію про запровадження санкцій проти газопроводу "Північний потік-2" у разі вторгнення російських військ на територію України.
Додамо, що на початку листопада 2021 року Росія офіційно заявила про готовність "Північного потоку - 2" до запуску. Водночас Німеччина призупинила сертифікацію Nord Stream 2 AG і залучила до процесу дві українські компанії.
Голова фракції Європейської народної партії (ЄНП) в Європарламенті Манфред Вебер заявив, якщо Путін застосує зброю проти України, тоді газопроводу "Північний потік-2" – кінець.
16 грудня у Німеччині заявили, що сертифікація "Північного потоку-2" не відбудеться найближчим часом. У першому півріччі 2022 року завершення процедури не очікується.
Водночас на Росії бояться, що "Північний потік-2" можуть взагалі не сертифікувати. Причиною можуть стати заходи США. Як відомо, Білий дім розглядає можливість введення санкцій проти російського газопроводу.
Довідка: "Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км, який також б'є по українській ГТС. Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік).
Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км). Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.
Незважаючи на це, 10 вересня 2021 року російський "Газпром" оголосив про завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2". 13 вересня стало відомо, що німецький регулятор отримав всі необхідні документи для початку процесу сертифікації "Північного потоку-2". Federal Network Agency (Bundesnetzagentur) (BNA) розпочало процес сертифікації газопроводу "Північний потік-2", який може зайняти до чотирьох місяців. У процесі сертифікації, зокрема, братиме участь польська нафтогазова компанія PGNiG.
1 жовтня у Кремлі не виключили, що терміни запуску "Північного потоку-2" будуть відкладені через зміну влади в Німеччині.
Читайте також: Це вам не Меркель: Чому новий німецький уряд хоче застопорити "Північний потік — 2"
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News