У РНБО презентували глосарій, як правильно називати російську агресію, окупацію та бойовиків

Апарат Ради національної безпеки й оборони розробив глосарій, який рекомендовано використовувати органам державної та місцевої влади, щоб протистояти російським наративам в інформаційному просторі

Журналіст стрічки новин
У РНБО презентували глосарій, як правиль…
Фото: Сайт Офісу президента

Глосарій рекомендовано використовувати у зв’язку з тимчасовою окупацією Російською Федерацією АР Крим, міста Севастополь і окремих районів Донецької та Луганської областей.

Про це пише Depo.ua із посиланням на прес-службу РНБО.

"З метою деструктивного інформаційного впливу, маніпуляцій суспільною думкою російські спецслужби інфільтрують в український і світовий інформаційний простір назви, терміни та словосполучення, за допомогою яких намагаються легітимізувати псевдодержавні утворення на Сході України, спробу анексії Криму, просувати російські пропагандистські стратегії. Для протидії російським агресивним зовнішньополітичним інформаційним стратегіям Апаратом РНБО України у співпраці з Національною академією наук України із залученням профільних органів державної влади розроблено "Глосарій назв, термінів та словосполучень, які рекомендовано використовувати у зв’язку з тимчасовою окупацією Російською Федерацією Автономної Республіки Крим, м. Севастополь і окремих районів Донецької та Луганської областей"", – йдеться у повідомленні РНБО.

У переліку термінів й висловів подано фейкові варіанти та їхні правильні відповідники (для деяких запропоновано два варіанти).

Так, наприклад, уточнюється, що правильно говорити і писати "в" Україні, а не "на", наголошується, що Революція Гідності чи Євромайдан, це аж ніяк не "державний заколот". Наголошується, що правильно казати не "анексія Криму", а "тимчасова окупація" українського півострова або "спроба анексії" Росією цієї території.

Є також термінологія, пов’язана з пропагандою та політикою історичної пам’яті та термінологія щодо іноземних країн (Білорусь, а не Білорусія, держави Балтії, а не Прибалтика і т.д. ).

Глосарій рекомендовано для використання органами державної влади та місцевого самоврядування, дипломатичними представництвами України, засобами масової інформації, організаціями громадського сектору.

З повним текстом глосарію можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, що ще у квітні секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що спецслужби Росії використовують поняття "Донбас" як інструмент інформаційної війни, аби штучно виокремити певний регіон України як територію, яка начебто має особливі права і статус, що дає надалі підстави обґрунтувати створення й існування державних псевдоутворень.

Читайте також: Не називати Донбас "Донбасом": Чому Україна має відмовитись від нав'язаної Кремлем назви

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme