У Зеленського подали до ДБР заяву на Тупицького через злочини на посаді глави КСУ

Представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський подав до Державного бюро розслідувань заяву щодо правопорушень, які скоїв Олександр Тупицький під час перебування на посаді очільника КСУ

Журналіст стрічки новин
У Зеленського подали до ДБР заяву на Туп…
Фото: Сайт КСУ

Про це Веніславський розповів в ефірі телеканалу "Дом", інформує Depo.ua.

За його словами, щодо Тупицького вже почався судовий процес. Водночас сам колишній глава Конституційного Суду подав позовну заяву до столичного Окружного адміністративного суду – він хоче стягнути на свою користь 900 тисяч гривень нібито невиплаченої йому зарплати з квітня по серпень минулого року, хоча з березня він не перебуває на посаді.

Веніславський також повідомив, що подав до Державного бюро розслідувань заяву щодо правопорушень, скоєних Тупицьким під час перебування на посаді голови Конституційного Суду.

"Було порушено автоматичний розподіл справ у Конституційному Суді. І "потрібні" справи розподілялися залежно від зацікавленості певних осіб, олігархічних груп, які були зацікавлені в ухваленні певних рішень. І саме ці рішення Конституційний Суд продукував під режисурою пана Тупицького", – розповів він.

Веніславський додав, що для ухвалення таких рішень потрібно було, щоб ці справи за потрібними конституційними скаргами потрапляли до рук тих суддів, які готові були виконувати всі побажання "замовників".

"Тому це теж стало предметом моєї заяви до ДБР", – зауважив він.

Представник президента в КСУ наголосив, що у заяві також згадав про те, що Тупицький використовував своє службове становище, вже не будучи суддею.

"Він практично втручався до роботи суду. Тобто, за великим рахунком, останнім часом Тупицький зробив ще кілька кримінальних діянь. І думаю, що Державне бюро розслідувань дасть їм оцінку", — додав Веніславський.

Нагадаємо, що 28 грудня 2020 року голові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому було повідомлено про підозру у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка.

За даними ЗМІ, Тупицький у період 2006-2010 років (тоді він був районним суддею Донецька) за допомогою впливу та знайомств у суддівському корпусі брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу у місті Зугрес (Донецька область) та, схоже, отримав свою частку у цьому підприємстві через довірену особу. Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за владнання давнього корпоративного конфлікту.

27 березня 2021 року Зеленський скасував призначення судді КСУ Тупицького.

29 березня стало відомо, що після звільнення Тупицького обов'язки очільника КСУ буде виконувати Сергій Головатий, який був його заступником.

У середині червня Верховний Суд призупинив розгляд двох позовів Тупицького – зокрема, про його відсторонення з посади судді КСУ.

Також Верховний Суд оголосив перерву у справі за позовом Тупицького щодо скасування президентського указу про його призначення суддею Конституційного Суду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme