Україна 2022 року відправить свою місію на Місяць

Наступного року компанія Spacebit запустить на Місяць першу в історії освоєння космосу українську місію

Михайло Хомченко

Засновник та генеральний директор компанії Павло Танасюк розповів на прес-конференції деталі місячної місії.

Вона буде автоматичною, без участі українських космонавтів,передає Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

В рамках місії на Місяць доставлять наукову апаратуру, виготовлену в Україні, для досліджень на поверхні супутника Землі.

Цю апаратуру (камери та радіаційні сенсори) виготовлятимуть українські інженери. Тестуватимуть її власне компанія Spacebit разом із КБ"Південне", НВП "Меридіан" ім. Корольова,  компаніями "Екотест" і "ТитанЕра".

Вартість місії для Україні складе $1,5 млн.

Нагадаємо, у травні стало відомо, що українсько-американська компанія Firefly Aerospace, що належить бізнесмену Максу Полякову і має офіс у місті Дніпро, уклала з компанією Ілона Маска SpaceX контракт на доставку у 2023 році на Місяць вантажного модуля Blue Ghost. 

У серпні Глава Державного космічного агентства Володимир Тафтай заявив, що через десять років Україна вийде на ринок космічного туризму.

Щодо Місяцю, то людей туди відправляти планує NASA разом із європейськими партнерами, зокрема, і Україною. Втім, 11 серпня стало відомо, що перший пілотований політ на Місяць, який планували на 2024-й рік, доведеться відкласти через проблеми із скафандрами.

Довідка: "Артеміда" (Artemis) – це програма NASA щодо принципів дослідження Місяця, Марсу, комет та астероїдів в мирних цілях. До угоди в межах програми приєдналися вже 10 країн, серед яких і Україна. "Артеміда" має стати найширшою та найрізноманітнішою міжнародною програмою дослідження космосу людиною в історії.

Мета програми полягає в організації наукових досліджень та пошуку економічних вигод від використання Місяця. Йдеться, зокрема, про перетворення супутника на майданчик для подальшого дослідження Марсу.

Перший безпілотний старт програми запланований на 2022 рік, наступного року люди мають облетіти Місяць, а на 2024-й планувалося посадити пілотований корабель на поверхню супутника Землі.

Читайте також: Космічні війська: Коли Україна матиме власну розвідку на орбіті

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua