Україна опустилась на четверте місце за поставками агропродукції до ЄС

За даними моніторингу обсягів торгівлі сільськогосподарськими товарами у період з січня по вересень 2021 року Україна посідає четверту позицію серед країн-експортерів до ЄС
 

Журналіст відділу новин
Україна опустилась на четверте місце за…
Фото: VectorStock

Також Україна знаходиться на 14-й позиції за обсягами споживання аграрного експорту з країн Євросоюзу.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Європейської Комісії.

"До ключових країн походження сільськогосподарського імпорту до ЄС за перші вісім місяців 2021 року увійшли Бразилія, Велика Британія, США, Україна й Китай. На ці країни припадає 36 відсотків усього сільськогосподарського імпорту до ЄС", – йдеться у моніторингу.

За оприлюдненими даними, за підсумками 2020 року на Україну припадало 4,8 відсотка усього сільськогосподарського імпорту до ЄС (5 мільярдів 837 мільйонів євро), що є нижчим за показники 2019 року (7 мільярдів 23 мільйони). У поточному році обсяги поставок української агропромислової продукції до ЄС почали знову зростати: у період з січня по вересень поточного року їх обсяг склав 4 мільярди 465 мільйонів євро, що на 6,9 відсотка (або на 290 мільйонів євро) перевищує показники цього ж періоду 2020 року.

Зріс також обсяг сільськогосподарських товарів, які Україна ввозила з країн ЄС. У 2020 році на Україну припадало 1,5 відсотка європейського аграрного експорту, або 2 мільярди 841 мільйон євро. Із січня по вересень поточного року цей обсяг склав 2 мільярди 204 мільйони євро, що становить 8,1 відсотка приросту (або +166 мільйонів євро) порівняно з аналогічним періодом 2020 року.

За перші дев'ять місяців 2021 року загальний обсяг торгівлі сільськогосподарськими товарами в ЄС, включаючи експортні та імпортні операції, зріс на 6,1 відсотка порівняно з періодом з січня по вересень 2020 року, та в абсолютних показниках становить 239,5 мільярда євро.

Нагадаємо, у 2019 році Україна посідала третє місце в списку головних постачальників агропродовольчої продукції в Європейський Союз.

Також у 2019 році Україна експортувала до ЄС рекордну кількість равликів.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme