Україна стане членом НАТО, – Столтенберг

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс ухвалив рішення про включення України та Грузії до НАТО, однак терміни цього поки не встановлені

Христина Макогон

Він наголосив, що тільки Україні вирішуватиме, чи вступатиме вона у НАТО, а у РФ немає права вмішуватись у це питання.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на заяву Столтенберга в інтерв'ю La Repubblica.

"Україна вже подала заявку на членство і ми вирішили працювати над цим, підтримуючи її реформи, допомагаючи у модернізації збройних сил за нашими стандартами. У 2008 році ми вирішили, що Україна та Грузія стануть членами, але ми не встановлювали, коли саме", – зауважив генсек.

Він також відповів на питання, чи може Україна приєднатися до НАТО у найближчі кілька місяців.

"Зараз на порядку денному реформи – допомога Україні. Повторюю: зараз справа у російській агресії. Вони окупували частину України – Крим, контролюють Донбас за підтримки сепаратистів, а потім хочуть змусити нас прийняти юридично зобов'язувальний договір, який би порушив національний суверенітет", – обурився Столтенберг.

Нагадаємо,  9 січня у Женеві (Швейцарія) відбувся перший раунд переговорів США і Росії щодо "гарантій безпеки".

10 січня сторони мали двосторонній діалог щодо стратегічної стабільності. Перемовини проходили за зачиненими дверима й тривали майже вісім годин.

За результатами зустрічей і переговорів з Росією, які вже відбулись, державний секретар США Ентоні Блінкен виключив можливість поступок у питанні територіальної цілісності України. Він наголосив, що переговори ведуться не для того, аби піти на поступки перед загрозою вторгнення РФ в Україну через вісім років після того, як вона окупувала Крим.

Водночас голова російської делегації – заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков – заявив, що Росія фактично поставила перед Заходом ультиматум – НАТО має відмовитись від "матеріального освоєння" (озброєння) цілої низки країн. Йдеться про держави, які увійшли до складу Альянсу після 1997 року (за останні 25 років) – фактично, про всі постсоціалістичні країни. Втім, сам Рябков, коментуючи шанси втілення таких вимог РФ у реальність, зазначив, що це – малоймовірно.

12 січня відбулось засідання Ради НАТО – Росія. Після нього заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Грушко заявив, що якщо будуть виконані Мінські угоди, то не буде жодної загрози ні безпеці України, ні її територіальній цілісності.

Читайте також: Відповідь НАТО: Чому тепер Росії доведеться діяти, і чим це загрожує Україні

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua