Українцям розповіли, чому вторгнення Росії в Україну не буде

Росія робить ставку на мирні переговори, щоб виторгувати собі привілеї, а не на військове вторгнення в Україну 

Олександра Мандровська
Журналіст відділу новин
Українцям розповіли, чому вторгнення Рос…
Фото: МО РФ

Таку думку про загострення ситуації на українських кордонах висловив докторант факультету міжнародної історії Лондонської школи економіки та політичних наук Джефф Хоун.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Foreign Policy .

"Судячи з останніх даних, Росія поки що хоче більше переговорів, ніж вторгнення. Бурхлива реакція на її дії у світі спровокувала перекидання збройних сил у Південному та Західному військових округах. Розгортання військ було не так перекидання серйозних додаткових сил у ці райони, як перекидання різної техніки", – сказав Хоун.

На його думку, хоча на картах, подібних до тієї, що була опублікована на початку цього місяця в The New York Times, здається, що російські формування знаходяться майже на території України, деякі з них насправді розгорнуті за сотні миль від неї, перебуваючи на старих військових базах.. Жодних спроб сховати війська або підготувати до вторгнення теж не було. Навчання в Південному, а потім і в Західному військових округах інтерпретувалися як спрямовані проти України, проте масштаби цих навчань цілком відповідали звичайному графіку навчань Росії, і якщо підрозділи передислокувалися в нові райони в рамках реконфігурації, то відпрацювання логістики є цілком логічним.

"Дестабілізуючим може бути навіть дрібномасштабний напад на Україну. Власна вкрай агресивна медіа-екосистема Росії майже нічого не робить для покращення її іміджу у світі. Безрозсудні заяви, зроблені в цих ЗМІ та в російському парламенті, служать лише для підживлення галасу, тим самим посилюючи атмосферу взаємних підозр та взаємних звинувачень між сторонами, яким уже не вистачає навіть елементарної довіри", – наголосив експерт.

За його словами, російське керівництво розглядало вторгнення як один із багатьох варіантів, ймовірно, як крайньої міри, якщо вступ України до НАТО був неминучим або не було іншого виходу. Таким чином, реакція на пересування військ надала Кремлю можливість форсувати прямі переговори, яких він давно прагнув. Росія не має генерального плану щодо України; її вторгнення у 2014 р. було продиктоване зарозумілістю, яка коштувала їй останнього співчуття та послабила її вплив у світі. Росія після цього робила грубі спроби зберегти якийсь мінімальний вплив, який офіційно утримає Україну від членства в НАТО, яке Росія вважає ворожою за своєю суттю.

Нагадаємо, днями міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Росія поки не ухвалила рішення щодо нового вторгнення на територію нашої країни. За його словами, загроза з боку Росії є справжньою, але російські війська ще не готові до вторгнення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme