В Раді зареєстрували новий закон про дошкільну освіту: Які зміни він передбачає

У Верховній Раді України зареєстрований проект закону №6172-1 "Про дошкільну освіту"
 

Журналіст відділу новин
В Раді зареєстрували новий закон про дош…
Фото: МОН

Новий закон "Про дошкільну освіту" кардинально трансформує сферу дошкільної освіти.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на стрінку законопроекту на сайті Верховної Ради.

Володимир Воронов зазначив, що просто відкоригувати чинне законодавство неможливо, тому потрібен сучасний якісний закон, що враховуватиме справедливий підхід до оцінки праці педагогів у сфері дошкільної освіти, потенціал приватного сектору у цій галузі, можливості для інвестування в освіту та ще низку важливих факторів.

Ясла

Законопроект передбачає умови для освітнього розвитку дітей від народження до початкової школи. Окрім ясел, де дитина може перебувати з тримісячного віку, законопроект передбачає роботу сімейного садочка. Його можуть організувати батьки у своєму приватному будинку для своїх малюків та інших дітей – також з тримісячного віку.

Також пропонується нова форма організації дошкільної освіти – центри педагогічного партнерства, де діти можуть перебувати спільно з батьками від самого народження.

Для батьків, які самостійно виховують та навчають дитину, законопроект передбачає можливість створення центрів педагогічної підтримки, які забезпечуватимуть педагогічний та психологічний супровід.

"Взагалі закон орієнтований на пріоритет сімейного виховання дитини та партнерство між сім’єю та садочком", – наголошує голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Воронов.

Черги у садочки

Законопроект визначає чіткий перелік дітей, які мають першочергове право на зарахування до дитячих садків. Зокрема це діти-сироти або позбавлені батьківського піклування, діти військовослужбовців, переселенців та ще низка категорій. Також дитину обов'язково мають зарахувати до комунального садочка, за яким закріплена територія, де живе малюк.

Якщо місць бракує, батькам мають запропонувати найближчий до дому комунальний садочок або ж гарантувати сплату послуг приватного садочка, чи нарахування компенсації сім'ям, які через брак місць у комунальному дитсадку влаштували дитину до приватного. Таким чином черга має зменшуватись, а батьки отримувати вибір.

Фінансування

Фінансування дошкільної освіти здійснюватиметься, зокрема, за рахунок спеціальних субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам за принципом "гроші ходять за дитиною".

Також місцева влада матиме можливість фінансувати навчання дітей у приватних садочках та стимулювати приватний сектор, створювати інклюзивні групи, розвантажуючи комунальні дитсадки.

Зокрема для приватних закладів не буде обмежень кількості дітей з особливими освітніми потребами в одній групі (у комунальних та державних не більше трьох) та гарантована субвенція на підтримку таких дітей.

Соціальне забезпечення

Законопроектом пропонується зменшити педагогічне навантаження для педпрацівників, щоб дати можливість займатися самоосвітою та підвищувати кваліфікацію.

Водночас, їм встановлюється рівень зарплати, який вже закріплений у законі "Про освіту" – нижній посадовий оклад має становити три мінімальні заробітні плати (у проекті держбюджету-2022 мінімальна зарплата становитиме 6500 грн, тому найнижча зарплатня педагога у дитячому садочку має бути не менша за 19500 грн).

Крім того, норма про щорічну оплачувану відпустку 56 днів поширюватиметься не тільки на вихователів, а й на всіх педпрацівників дитсадочка: асистентів вихователя, вчителів, логопедів, психологів, музичних керівників, інструкторів з фізкультури та ще на низку фахівців.

Нагадаємо, у 2019 році у Верховній Раді створили профільний підкомітет з питань раннього розвитку і дошкільної освіти, який очолив "слуга" Володимир Воронов.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme