В Україні скасовують навчання в 10-11 класах: Освітній омбудсмен розповів, що робити батькам

В Україні деякі школи почали скасовувати навчання в 10-11 класах, що викликало бурхливу реакцію серед батьків

Журналіст стрічки новин
В Україні скасовують навчання в 10-11 кл…
Фото: Рixabay

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Службу освітнього омбудсмена

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявив, що нині починається реорганізація освітньої мережі, а саме – створюють профільні академічні ліцеї, академії, опорні заклади та їх філії. Через це частина шкіл уже інформувала батьків, що у них скасовується набір на 10-11 класи. Минулоріч від батьків до омбудсмена надійшло 82 звернення з 53 населених пунктів. 

"Ми маємо з десяток звернень, коли у травні учням кажуть, що "у нас не буде 10 класу, йдіть куди хочете". Так не робиться. Саме тому ми запропонували зміни до закону", – наголосив Горбачов. 

Зокрема, про зміну умов навчання чи перепрофілювання школи заклади мають повідомляти учням та батькам за півтора року. 

У випадках, коли їх вчасно не попередили, батькам рекомендували звертатись в місцеві управління освіти. 

"Батькам треба звертатися до управлінь освіти з заявою, що дитина планує продовжити навчання в 10 класі і управління освіти має дитину обов’язково влаштувати", – пояснив Горбачов. 

Також відомо, що Україні, згідно з реформою НУШ, навчальні заклади будуть переформатованими і 10 – 12 класи стануть профільною освітою для учнів. Тобто, це будуть спеціалізовані ліцеї і вони працюватимуть, як окремі освітні заклади. Проте ця реформа буде запровадженою від 2027 року, а доти діти після 9 класу повинні навчатись у звичайних школах. 

Нагадаємо, раніше у МОЗ запевнили, що школярі зможуть продовжити навчання у школах після 9 класу.

Довідка: Раніше у мережі з’явилася інформація, нібито цього року більшість шкіл не зможуть брати на навчання старшокласників. Повідомлялося, буцімто дітям після 9-го класу доведеться заново вступати у заклади професійної технічної освіти, або ж ліцеї.

Однак у МОН ще раніше повідомили, що це – не зовсім правда. Українцям пояснили, що заходи з удосконалення освітньої мережі, які здійснюються впродовж останнього часу органами місцевого самоврядування у зв’язку з реалізацією адміністративно-територіальної реформи (та відповідно до перспектив упровадження з 2027 року профільної освіти), спрямоване на суттєве покращення якості та ресурсного забезпечення освіти, зокрема в сільській місцевості.

Отже, зарахування до 10-х класів закладів загальної середньої освіти цьогоріч, як і минулого року, відбуватиметься після видання наказу про переведення до нього учнів 9-х класів цього ж закладу освіти, які не виявили намір припинити навчання в ньому і не були відраховані або переведені до іншого закладу освіти відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти.

Читайте також: Навчальний рік на тлі пандемії: Як випускники закінчуватимуть школу

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme