В Україні спростили закупівлю інноваційних ліків

Народні депутати підтримали законопроект, який спрощує процедуру закупівлі інноваційних ліків

Надія Клочко

Верховна рада підтримала у другому читанні законопроект №4662 "Про внесення зміни до розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" закону України "Про публічні закупівлі", який дозволить закуповувати інноваційні ліки за договорами керованого доступу.

За відповідний документ віддали свої голоси 309 народних депутатів, передає Depo.ua.

На думку ініціаторів законопроекту,  документ дасть змогу державі закуповувати ліки з доведеною ефективністю за вигідними цінами й платити за них в тому випадку, якщо вони допомогли пацієнтові.

"Прийняття законопроекту дозволить удосконалити доступ громадян до інноваційних медичних технологій за рахунок бюджетних коштів із застосуванням процедур договорів керованого доступу та забезпечити реалізацію конституційних прав громадян у сфері охорони здоров’я", — зазначено у пояснювальній записці до документу.

Що передбачає законопроект

  • проведення до 31 грудня 2023 року пілотного проекту щодо виведення закупівель за договорами керованого доступу з-під дії закону "Про публічні закупівлі";

  • визначає необхідність оцінки медичних технологій як передумови для застосування механізму закупівель за ДКД;

  • встановлює, що у разі державної реєстрації лікарського засобу із такою ж назвою та показаннями для застосування, що і засіб, щодо якого укладено ДКД - ДКД підлягає достроковому розірванню 31 грудня поточного року за скороченою процедурою.

Також законопроект визначає, що інформація про міжнародну непатентовану назву (за наявності) препарату, торговельну назву, форму випуску та дозування, щодо якого укладено договір керованого доступу, повинна оприлюднюватися в електронній системі закупівель протягом трьох робочих днів з дня укладення відповідного договору. Також в електронній формі має оприлюднюватися щорічний звіт за результатами моніторингу договору керованого доступу.

Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №3715, який виключає можливість здійснення закупівель для боротьби з епідемією коронавірусу без використання електронної системи закупівель Prozorro. Позатендерна процедура зберігається для ліків, вакцин медобладнання та інших засобів, необхідних безпосередньо для лікування хворих та профілактики

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua