В Україні запустили виробництво практичних авіабомб (ФОТО)

В Україні опанували виробництво практичних авіаційних бомб для тренування льотного складу Повітряних сил ЗСУ

 

Журналіст відділу новин
В Україні запустили виробництво практичн…
Фото: АрміяInform

Виробництво практичних авіаційних бомб опанували фахівці підприємства ПрАТ "Рамзай", які запропонували свій варіант вирішення забезпечення потреб Повітряних сил ЗСУ.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на АрміяInform.

"Практичні бомби нашого виробництва є в рази дешевшими за закордонні аналоги. При цьому траєкторія польоту є такою ж, як у бойової бомби", – зазначив заступник технічного директора ПрАТ "Рамзай" Василь Загайнов.

Він зазначив, що при цьому під час застосування льотчик не відчуває різниці між звичайною та практичною бомбою. Вони ідентичні за принципом застосування: летять за однаковою траєкторією і влучають у ціль. З різницею, що замість справжнього підриву в місті ураження "аналог" утворює у точці падіння димову хмару, що імітує підрив бомби.

"Відповідно до тактико-технічного завдання, наданого фахівцями ЦНДІ ОВТ ЗСУ, ми розробили конструкторську документацію, спроектували та швидко опанували процес виробництва практичних авіаційних бомб", – розповів Василь Загайнов.

На підприємстві стверджують, що вже опанували випуск повного аеродинамічного аналогу бомби ОФАБ-250 (осколково-фугасна авіаційна бомба).

Станом на сьогодні практична бомба пройшла етап заводських випробувань, попереду – державні, за результатами яких ухвалюватимуть рішення про прийняття її на озброєння. На ПрАТ "Рамзай" сподіваються, що це станеться до кінця поточного року.

Також, на базі практичної бомби виготовили сімейство бомб малого калібру. Окрім того, було ухвалено рішення розробити до них новий електронний підривач. Адже, як виявилося, той, що використовується зараз, коштує дорожче, ніж виготовлення самої бомби.

Також відпрацьовуються різні варіанти оснащення, яке визначатиме тип боєприпасу: запалювальний, осколково-фугасний або термобаричний.

У перспективних планах – створення корегованої авіабомби для застосування з БПЛА. В цей боєприпас закладатимуть технічні характеристики, які дозволять використовувати його з висоти 10 км. За попередніми підрахунками, точність наведення авіабомби коливатиметься в межах 6 метрів.

Нагадаємо, в січні 2021 року українська компанія "Радіонікс" успішно завершила цикл перевірок нових оптичних головок самонаведення, які будуть застосовані у ракетах типу Р-27 класу "повітря-повітря".

Читайте також: Зброя на експорт: Що за унікальні ракетні головки самонаведення розробили в Україні

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme