В "Укренерго" пояснили запит на постачання електроенергії з Білорусі та Словаччини

В "Укренерго" пояснили причину запиту на аварійне постачання електроенергії з Білорусі та Словаччини 2 листопада

Максим Карпенко

За даними компанії, причинами дефіциту потужності є підвищена аварійність на енергоблоках декількох ТЕС.

Йдеться про аварійність через сезонне зростання споживання, повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу "Укренерго".

"Зокрема, на "ДТЕК Курахівська ТЕС" затримано вихід з планового ремонту блоку №8, який наразі переведено в аварійний ремонт до кінця доби 5 листопада. Також в першій половині дня 2 листопада  було виведено в ремонт корпус 1А "ДТЕК Криворізької ТЕС", – йдеться у повідомленні.

Окрім цього, у компанії зауважили про введення в аварійний ремонт енергоблоку №11 Бурштинської ТЕС. Через це не вдалося перефокусувати енергоблок №8, що могло б зменшити дефіцит потужності.

"Крім цього, через виведення в аварійний ремонт енергоблоків №11 та №6 "ДТЕК Бурштинська ТЕС" НЕК "Укренерго" 2 листопада з 10:00 до 20:00 активувало аварійну допомогу також з енергосистеми Словаччини для компенсації дефіциту потужності та виконання погодженого сальдо перетоку з ENTSO-E в "острові Бурштинської ТЕС". Орієнтовний обсяг аварійної допомоги складає близько 800 МВт·год", – додали у компанії.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що 2 листопада Білорусь за запитом України почала поставляти електроенергію до країни. Поставки електрики триватимуть до 20:00 за Києвом та охоплять потужність у 500 МВт.

Дещо згодом Україна також подала запит на допомогу від Словаччини. Йдеться про обсяг електроенергії у 100 МВт.

Довідка: 27 жовтня ЗМІ писали, що Україна може відновити імпорт електроенергії з Білорусі від 1 листопада.

Однак 30 жовтня голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус повідомив, що з 1 листопада Україна не імпортуватиме білоруську та російську електроенергію.

Та вже 1 листопада окружний адміністративний суд міста Києва скасував запроваджену раніше заборону щодо аукціонів на імпорт електроенергії з Білорусі та Російської Федерації у листопаді 2021 року.

Відомо також, що Україна відновила імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі у січні-лютому 2021 року. За перших 3 місяці витрати на імпорт перевищили 950 млн грн.

За словами колишнього в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка, об'єднана енергетична система України відокремиться від енергосистем Росії та Білорусі і перейде в ізольований режим роботи у 2022 році.

Читайте також: Схиляння до переговорів з ОРДЛО і Газпромом. Енергетична пастка для Зеленського

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua