Від НАТО відмовлятися не збираються: В ОПУ повели зустріч щодо гарантій безпеки для України

В Офісі президента презентували свої рекомендації щодо гарантій безпеки для України. Вони не мають замінити прагнення Києва вступити до НАТО

Журналіст відділу новин
Від НАТО відмовлятися не збираються: В О…
Фото ОПУ

Про це йдеться на сайті президента, передає Depo.ua.

В ОПУ кажуть, що ці рекомендації розробила група експертів, серед яких були й колишні прем’єр-міністри, під керівництвом очільника Офісу президента Андрія Єрмака і ексгенсека НАТО Андерса Фог Расмуссена. Їх розробили за дорученням президента Володимира Зеленського. 

Так, у рекомендаціях закликають створити Київський безпековий договір, який має об'єднати Україну та держави-гаранти. Очікується, що основна група союзників візьме зобов’язання щодо підтримки ЗСУ, а ширша група — надасть невійськові гарантії, побудовані довкола санкційних механізмів.

Єрмак наголосив, що угода щодо безпекових гарантій для України не має бути заміною вступу до НАТО — вона має бути засобом забезпечення безпеки, поки цей вступ не відбудеться.

Що передбачають рекомендації?

  • Україна має право на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН. Для цього їй потрібні ресурси на утримання потужної армії, здатної протистояти збройним силам та іншим воєнізованим формуванням рф. Для цього потрібні багаторічні стабільні інвестиції в оборонно-промислову базу України, масштабована передача зброї та інша оборонна підтримка під егідою ЄС і НАТО.
  • Гарантії безпеки мають бути політично та юридично обов’язковими для виконання на основі двосторонніх угод, але об’єднані в межах спільного документа під назвою "Київський безпековий договір".
  • Договір об’єднає основну групу країн-союзників та Україну. Ця група держав-гарантів може складатися зі США, Великої Британії, Канади, Польщі, Італії, Німеччини, Франції, Австралії, Туреччини, а також країн Північної Європи та Балтії, Центральної та Східної Європи.
  • Пакет гарантій має містити як превентивні заходи військового, фінансового, інфраструктурного, технічного, інформаційного характеру для уникнення нової агресії, так і заходи, які мають бути вжиті невідкладно у разі нового посягання на суверенітет і територіальну цілісність України.
  • Україна продовжує прагнути членства у НАТО та ЄС. Це прагнення закріплене в українській Конституції і є суверенним рішенням України. 

Повний текст рекомендацій можна знайти тут.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme