Виїзд за кордон людей з інвалідністю спростили, а контроль за виїздом дітей із вразливих категорій посилили: Що змінив уряд

Уряд спростив виїзд за кордон людей з інвалідністю та їхніх супроводжуючих, а також посилив контроль за виїздом дітей із вразливих категорій

Журналіст відділу новин
Виїзд за кордон людей з інвалідністю спр…
Фото: Рixabay

Людину з інвалідністю, яка визнана недієздатною або обмежена у дієздатності, може супроводжувати один опікун, піклувальник або член сім’ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу Мінсоцполітики у Facebook.

Люди з інвалідністю І та ІІ груп (незалежно від віку) мають право перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів:

  • довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;

  • посвідчення, яке підтверджує відповідний статус;

  • пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги;

  • довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

У Мінсоцполітики пояснили, що під час термінової евакуації люди з інвалідністю стикаються з декількома проблемами на кордоні:

1. Велика кількість чоловіків з інвалідністю І та ІІ груп віком від 18 до 60 років не мають взагалі військових квитків.

2. У тих, хто їх має, відсутня у квитку відмітка про непридатність до військової служби.

"Але зараз прикордонники не пропускають їх через кордон та направляють на медкомісію у військкомати для отримання довідки про непридатність до військової служби. З цим стикнулись тисячі чоловіків з інвалідністю І та ІІ груп, зокрема, повністю незрячі, чоловіки, які пересуваються на колісних кріслах або постійно пересуваються за допомогою милиць", – зауважила міністр соціальної політики України Марина Лазебна.

За її словами, супроводжуючий при виїзді за кордон для людини з інвалідністю, яка потребує догляду, – питання життєвої необхідності.

"Ми визначили, що супроводжувати може один з батьків, один з подружжя, доросла дитина, опікун, піклувальник або інша особа, яка здійснює догляд за такою людиною і отримує за це гарантовані державою виплати. І все. Лише одна доросла особа незалежно від віку і статі", – пояснила Лазебна.

Крім того, уряд посилив контроль за виїздом за кордон дітей з вразливих категорій – обласні військові адміністрації забезпечуватимуть організацію виїзду дітей з вразливих категорій за межі України у разі, якщо вжито вичерпних заходів щодо розміщення їх на безпечній території України.

Перелік документів, на підставі яких діти з вразливих категорій перетинають кордон, розширений:

1. Запрошенням, в якому зазначається країна остаточного перебування дітей, кількість та категорія дітей, умови їх перебування, відповідальна організація, яка буде супроводжувати дітей протягом всього періоду їх перебування за межами України. Дана організація повинна мати лист підтримки державних установ країни перебування дітей.

2. Письмовим погодженням обласної військової адміністрації про дозвіл на виїзд за межі України дітей, погодженим Нацсоцслужбою.

Кого стосуються зміни:

  • дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які не досягли 18-річного віку та проживають або зараховані до закладів різних типів, в тому числі дітей з інвалідністю;

  • дітей, які не мають такого статусу, проживають або зараховані до закладів різних типів, в тому числі дітей з інвалідністю;

  • дітей, які виховуються в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, під опікою, піклуванням.

Згідно з рішенням уряду, консульські установи в країнах, до яких виїхали діти з вразливих категорій, через МЗС впродовж одного робочого дня інформуватимуть Мінсоцполітики та Нацсоцслужбу про взяття дітей на консульський облік.

Відбуватиметься також моніторинг умов перебування дітей за межами України.

"Ми напрацювали рішення та процедури, які забезпечують державний контроль на всіх етапах виїзду дітей з вразливих категорій за кордон, їхнього перебування та забезпечення їхніх прав в іншій країні та подальшого повернення в Україну", – розповіла Лазебна.

За її словами, Мінсоцполітики підготувало відповідні зміни до законів. Але оскільки питання надчутливі та потребують негайного вирішення, то до ухвалення законодавчих змін вони регулюватимуться рішенням уряду.

Мінсоцполітики про виїзд за кордон людей з інвалідністю

Лазебна розповіла про виїзд за кордон людей з інвалідністюКонтроль за виїздом дітей із вразливих категорій за кордон посилили

Лазебна про контроль за виїздом дітей із вразливих категорій

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Молдова створила портал, що допоможе біженцям з України. Вже незабаром на ньому можна буде знайти інформацію про житло для біженців з нашої країни та інші види допомоги.

Повідомлялося також, що в Україні запустили портал для біженців і переселенців. Йдеться про сайт prykhystok.in.ua.

Крім того, для допомоги українцям створили Міжнародний координаційний штаб.

Читайте також: Від війни – за кордон: Де українські жінки, діти та літні люди можуть пережити російське вторгнення

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme