Як платитимуть "Вовину тисячу": Нардеп розповів про механізм
Народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк поділився"інсайдом від Кабміну" про те, як реалізовуватиметься оголошена президентом Володимиром Зеленським ідея про "тисячу за вакцинацію"
Нардеп розповів про те, які суми планують виділити та механізми, за якими буде виплачуватися українцям тисяча гривень за вакцинацію проти коронавірусу.
Про це Железняк написав у своєму Telegram-каналі, передає Depo.ua.
За інформацією нардепа, попередньо термін проведення цієї програми – з 19 грудня 2021 року до кінця 2022 року. Наразі планується виділити 3 млрд, решта необхідних для програми коштів буде виділятися уже у 2022 році.
Підприємства для участі у програмі відбиратимуться за певними критеріями. Обов'язковий – у штаті має бути від 5 співробітників та оплачений ЄСВ за 2-3 квартал 2021 року.
Як платитимуть "Вовину тисячу": Механізм
1. Кабмін сформує список підприємств (КВЕДів). Поки що робоча версія: залізниця, авіа + 59.14; 90.01, 90.02, 90.04; 91.02; 93.11, 93.12, 93,13.
2. Наступний крок – підприємства, які належать до цих КВЕДів, перевіряються на критерії.
3. Далі банки через POS термінал повинні сортувати оплату підприємствам послуг саме за цією програмою, поки не зрозуміло як це має відбуватися з технічної точки зору.
4. Одночасно громадяни в "Дії" проходять верифікацію та отримують спеціальну банківську картку.
5. Далі Кабмін перераховує на цю картку тисячу гривень.
6. Хто отримав картку та гроші, повинен витратити їх протягом 4 місяців у підприємствах зі списку зареєстрованих у програмі.
Нардеп зазначив, що наразі працюють над запуском програми онлайн, а з 3 кварталу 2022 року буде можливість отримати тисячу за вакцинацію і тим людям, які не зареєстровані у "Дії" та не мають відповідного мобільного застосунку.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що для українців, які вакцинувалися від коронавірусу двома дозами, запровадять "бонус". З 19 грудня вони зможуть отримати тисячу гривень – через додаток "Дія". Для пенсіонерів обіцяють альтернативну можливість отримати гроші за відсутності смартфона.
Згодом прес-секретар президента Серній Никифоров розповів деталі про надання 1 тис. грн за вакцинацію. Зокрема, уточнив у якому виді нададуть гроші та назвав попередній перелік товарів та послуг.
Довідка: Фраза про "тисячу" з'явилася в українському політичному лексиконі наприкінці нульових років поточного століття. Тоді чинна прем'єр-міністерка Юлія Тимошенко своїм указом розпочала видавати так звану компенсацію усім, хто мав вклади у радянському Сбербанку.
Оскільки сума виплати складала 1 тис. грн, цей популістичний проект отримав неофіційну назву "Юліна тисяча". Тільки за 2008-й, перший рік функціонування, ця програма обійшлася держбюджету в 5,857 млрд грн.
Після цього подібні проекти з роздачі грошей населенню під будь-якими приводами стали називати аналогічно. Уперше фраза "Вовина тисяча" з'явилася 2020 року під час епідемії коронавірусу, коли бізнесмени та наймані працівники, які постраждали від жорсткого кооронавірусного локдауну, могли отримати певну компенсацію – розміром 8 тис. грн.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua