Захист судді-сепаратиста з Криму Чорнобука звинуватив журналіста Мокрушина у "державній зраді"

Під час засідання у Печерському райсуді Києва сторона захисту екс-глави Апеляційного суду Криму Валерія Чорнобука звинуватила журналіста-розслідувача Сергія Мокрушина у "державній зраді"

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
Захист судді-сепаратиста з Криму Чорнобу…
Фото: Pixabay

Це відбулося під час допиту свідків сторони обвинувачення у справі Чорнобука, першим з яких став кримський журналіст Центру журналістських розслідувань Мокрушин.

Про це повідомляє Центр прав людини ZMINA, передає Depo.ua.

Зазначається, що саме відеороботи Мокрушина стали основою кримінального провадження про державну зраду щодо екс-судді. Йдеться про відео ЦЖК, з якого випливає, що Чорнобук 24 березня 2014 року ознайомлював в актовій залі "суддів" з наказом окупаційної влади, розповідав про подальшу роботу в незаконних "судах" та необхідність вивчати російське законодавство.

"Під час допиту захист обвинуваченого звинуватив самого журналіста в державній зраді", – йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що адвокат Чорнобука Констянтин Грицишен намагався переконати суд, що розміщення Мокрушиним матеріалів зі словами його підзахисного потрапляє під визначення державної зради, оскільки екс-суддя не просив оприлюднювати заклики до співпраці з окупантами. На це журналіст відповів, що Чорнобук є посадовою особою, а в адвоката "багато фантазій".

Нагадаємо, що у червні 2019 року підозрюваного у держзраді екс-голову Апеляційного суду Криму звільнили з-під варти. А у вересні 2019 року Чорнобука звільнили з посади на Дніпропетровщині.

Довідка: Екс-голова Апеляційного суду Криму Валерій Чорнобук, який у 2014 році закликав інших суддів півострова служити окупантам, був суддею апеляційного суду Дніпропетровської області. Потім він отримав медаль за службу в АТО. Суддя проходив службу у 39-му батальйоні територіальної оборони протягом двох місяців. Він демобілізувався через сорок п'ять діб перебування у зоні АТО, що є мінімальним терміном для отримання статусу учасника бойових дій. У вересні 2016 року за звільнення судді Валерія Чорнобука проголосували 229 депутатів Верховної Ради. Активісти Дніпра вважають обшуки у судді-сепаратиста з Криму "натяком" Борису Філатову.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme