ЗМІ розповіли, як Марченко отримав контроль над схемами Любченка

Міністр фінансів Сергій Марченко вже кілька місяців не виходить у публічне поле з коментарями щодо наймасштабнішої в країні схеми ухилення від сплати податків — "скруток" податку на додану вартість обсягом 30-60 млрд грн. на рік. Відсутність будь-яких "звітів" про боротьбу з ними можна вважати не інакше як підтвердженням, що Марченку вдалося схему очолити

Про це пише видання РБК.

На думку авторів, після приходу до Мінфіну Марченко не збирався боротися зі "скрутками", а лише хотів послати "учасникам ринку" сигнал, хто тепер головний координатор усієї схеми.

"Спочатку і Любченко, і Марченко активно коментували тему "скруток", намагаючись переконати громадськість, що ситуація знаходиться під контролем. Більше того, міністр навіть називав фантастичні цифри в 50 млрд грн., і 15-20%, які нібито вдалося додатково залучити до бюджету за рахунок якоїсь міфічної "боротьби" зі "скрутками" (у чому вона полягала, так і не було сказано)… Проте насправді, як стверджують учасники ринку, це був прихований сигнал про те, хто насправді взяв під контроль всю "піраміду". Імена називали і ЗМІ, і народні депутати з трибуни парламенту: нагорі — міністр Марченко та голова ДПС Любченко, далі — заступники голови ДПС, керівники профільних департаментів, радники тощо, які "на коло" за 1% "відкату" готові не лише заплющувати очі на схему (яку видно за документами), а й проактивно сприяти її реалізації", — йдеться у матеріалі.

За даними видання, після відставки міністра економіки Олексія Любченка схеми перейшли під контроль міністра фінансів Сергія Марченка.

"Відкритим залишається питання, яку "інфраструктуру" "передав" міністру фінансів "у спадок" його колишній колега по уряду. За однією з версій, оскільки в.о. голови ДПС Євген Олейніков є 100% людиною Любченка, як і його радник Ігор Білоус, безпосередньо задіяний в організації та координації схеми "скруток", то у міністра Марченка нібито була спокуса повністю змінити всю "вертикаль" і розставити на потоки своїх людей. Наприклад, йдеться про вкрай наближеного до Марченка першого заступника міністра Дениса Улютіна", — сказано в статті.

На користь цієї версії, до речі, активна негласна підтримка Мінфіном обшуків у Любченка та Олейнікова, пов'язаних саме з причетністю до "скруток". Як мінімум, Марченко та його колеги публічно не коментували ні відставку Любченка, ні оперативно-розшукові дії, ні відмову Кабміну призначати на посаду голови ДПС Олійникова, який нібито виграв підставний конкурс (у тому числі і з подання Марченка)", — сказано у матеріалі .

Однак є й інша версія, згідно з якою "відхрещення" відбулося лише публічно і в порядку "окозамилювання" для керівництва держави та силових структур. Насправді ж Марченко нібито залишив у радниках по "скрутках" і Любченка, і Олейнікова. Але при цьому розпорядився проводити операції з максимальною обережністю і не використовуючи великих обсягів на компаніях, які вже потрапляли "на радари" податкових органів. Більше того, обговорюється питання формального зниження обсягів "скруток", щоб "боротьбу" можна було оцінити в цифрах", — йдеться у статті.

"Обидві версії учасниками ринку розглядаються як "робочі", оскільки міністр фінансів, мабуть, максимально скоротив кількість контактів на цю тему з непосвяченими людьми. Втім, на початку грудня, коли з'являться нові зведення про обсяги "скруток" за три місяці осені, швидше за все, стане зрозуміло, що зусилля не увінчалися успіхом і що ключові бенефіціари конвертцентрів, на яких і осідає основний "прибуток" від ухилення від сплати податків, залишилися незмінними як при Любченку, так і при Марченку. Разом з багатьма іншими питаннями, які накопичилися до міністра, це гарна нагода знову форсувати його відставку, поки масштаби лиха не стали незворотними", — резюмує видання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme