З'явився текст рішення Конституційного суду щодо закону про мову (ДОКУМЕНТ)

Конституційний суд України у своєму рішенні щодо закону про мову визнав, що українська мова є доконечною умовою державності України і назвав неприпустимими будь-які зазіхання на юридичний статус української мови, як державної
 

Журналіст відділу новин
З'явився текст рішення Конституційного с…
Фото: КСУ

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу КСУ.

"Українська мова – доконечна умова державності України та її соборності. Тому будь-які зазіхання на юридичний статус української мови як державної на території України неприпустимі, оскільки порушують конституційний лад держави, загрожують національній безпеці та самому існуванню державності України", – йдеться у рішенні КСУ.

Також суд визнав, що володіти українською мовою є обов'язком кожного громадянина України, але водночас кожен громадянин є вільним у виборі мови або мов для приватного спілкування.

Конституційний суд також установив, що закон про мову не містить приписів, які можуть обмежувати вільний розвиток, використання і захист мов національних менших, та тих, що перешкоджали б державі сприяти розвиткові мовної самобутності корінних народів та нацменшин України.

Суд також вважає, що закон про мову є інструментом для подолання наслідків тривалого перебування різних частин України в складі інших держав та загального зросійщення України.

Крім того, КСУ не знайшов порушень під час розгляду закону про мову на засіданнях Ради та під час його ухвалення.

Нагадаємо, 14 липня Конституційний суд України визнав конституційним закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Довідка: Верховна Рада ухвалила закон про державну мову ще 25 квітня 2019 року. Він передбачає обов'язкове використання української мови у публічному просторі.

У червні 2019 року група народних обранців (51 нардеп, більшість із яких – колишні депутати "Опозиційного блоку") направила до КСУ подання з вимогою визнати неконституційним щойно ухвалений закон. 

Велика палата КСУ розглядала це клопотання 3 листопада 2020 року, але рішення не ухвалила.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme