Адвокати Чауса проситимуть Офіс генпрокурора забрати у НАБУ його справу: У чому причина

Захист колишнього судді Дніпровського районного суду столиці Миколи Чауса має намір просити Офіс генерального прокурора забрати у Національного антикорупційного бюро його справу про хабарництво й передати іншому органу

Журналіст стрічки новин
Адвокати Чауса проситимуть Офіс генпроку…
Фото: Facebook Богдана Процишина

За словами адвоката Чауса Ростислава Кравця, річ у тім, що потерпілим у цій справі є співробітник НАБУ, що може свідчити про ймовірний конфлікт інтересів.

"Зараз ми підготували клопотання на Офіс генерального прокурора (не на Ірину Венедіктову, а саме на Офіс генерального прокурора) про змінення підслідності справи НАБУ", – сказав захисник Чауса у відео з приводу його справи, пише Depo.ua.

Кравець зазначив, що нині у Чауса два статуси: перший – підозрюваний у справі НАБУ, другий – це він постраждалий у справі про його викрадення. 

"На сьогодні він не є затриманим. Є спеціальний закон про захист осіб, які проходять у кримінальних провадженнях. Судячи з того, що розповів Чаус, я гадаю, що йому дійсно потрібна допомога. Й об'єктивно я був здивований, що СБУ взяла його під захист, а не залишила у тому положенні, у якому він перебував", – наголосив Кравець.

Зазначимо, що 30 липня екс-суддю Миколу Чауса знайшли в одному із сіл на півдні Вінницької області, неподалік кордону з Молдовою.

Згодом НАБУ закликало правоохоронців передати знайденого суддю Чауса їм. Після цього у центрі Києва спецпідрозділи НАБУ і СБУ з'ясовували стосунки через право здійснити процесуальні дії над колишнім суддею Миколою Чаусом.

1 серпня адвокат Миколи Чауса Ростислав Кравець заявив, що нарешті знайшов свого підзахисного в СБУ і навіть поспілкувався з ним.

Що відомо про справу Чауса в Україні

9 серпня 2016 року Чаус був затриманий співробітниками НАБУ за одержання хабаря у розмірі $150 тис. Ці кошти виявили у двох скляних банках, одну з яких суддя особисто закопував у дворі власного приватного домоволодіння. У вересні того ж року Верховна Рада дала згоду на арешт судді.

Однак тоді суддя вже не перебував в Україні, а 12 вересня 2016 року його було оголошено у розшук. У березні 2017 року Микола Чаус був затриманий на території Молдови. А у жовтні Молдова відмовила Чаусу в політичному притулку.

У квітні 2021 року стало відомо, що в Молдові невідомі викрали Чауса. Наступного дня в МВС Молдови повідомили, що українського суддю Миколу Чауса, який перебував у Кишиневі, викрали іноземні громадяни.

Згодом Чаус опублікував відео, на якому заявив, що перебуває в безпеці й має намір прибути до України. Його адвокат заявив, що ці заяви можуть бути не добровільними. Водночас генпрокурор Молдови назвав учасників викрадення судді Чауса.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme