У ВАКС ухвалили дату слухання апеляції за справою "Роттердам+"

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду призначила слухання апеляції заводів олігарха Ігоря Коломойського на рішення за справою "Роттердам+"

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
У ВАКС ухвалили дату слухання апеляції з…
Фото: ВАКС

Суд буде розглядати апеляцію на рішення ВАКС у справі від 13 жовтня, завтра, 9 листопада.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на дані суду.

Зазначається, що заводи Коломойського вимагають скасувати рішення суду про закриття справи "Роттердам+". Йдеться про Нікопольський та Запорізький заводи феросплавів.

У ВАКС ухвалили дату слухання апеляції за справою "Роттердам+"

Нагадаємо, 10 квітня у НАБУ закликали відсторонити керівника групи прокурорів у справі "Роттердам+" Віталія Пономаренка, який втретє закрив це провадження, хоча попередні його аналогічні дії скасовували прокурор вищого рівня і суд. 

Раніше Антимонопольний комітет закрив справу "Роттердам+", оскільки не підтвердилася інформація про те, що дії НКРЕКП призвели до надання окремим суб’єктам чи групам господарювання пільг чи інших переваг. 

Згодом, 5 травня генпрокурор Ірина Венедіктова змінила старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні "Роттердам+".

Довідка: У березні 2016 року Нацкомісія затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Згідно з нею, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахувалась за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну". 

Кримінальне провадження, так звану справу "Роттердам +" розпочали за інформацією НАБУ. У бюро зазначали, що Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та компослуг, протягом 2016-2017 років проводила розрахунок прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії з порушенням алгоритму, визначеного Порядком ОРЦ, шляхом ручного коригування прогнозованої ОРЦ за попередній розрахунковий період на користь ТЕС. Порушення алгоритму могло свідчити про повернення до "ручного режиму" та суб’єктивного ціноутворення для теплових електростанцій (ТЕС). Це могло надати останнім переваги у порівнянні з іншими учасниками ринку (конкурентами), зокрема атомними електростанціями (АЕС) (за інформацією НАБУ та ДП "НАЕК "Енергоатом).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme