Арахамія заявив про продаж місць у списку РНБО: Реакція МВС
У МВС відреагували на чутки, що за свідоме внесення помилок до санкційного списку фігуранти платили від 100 до 300 тисяч доларів
- Новини Depo.ua
-
27 жовтня 2021 08:03
Міністерство внутрішніх справ не володіє інформацію про свідоме внесення помилок у санкційний список Ради нацбезпеки та оборони, про що раніше заявляв очільник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.
Про це заявив перший заступник глави МВС Євген Єнін у ефірі телеканалу hromadske, передає Depo.ua.
Зазначимо, що 25 жовтня, в ефірі телеканалу "Україна 24" Арахамія заявив – за його інформацією, фігуранти санкційного списку РНБО платили від 100 до 300 тисяч доларів, щоб у список внесли помилки і вони могли безперешкодно виїжджати за кордон.
"Я думаю, що краще про це спитати безпосередньо Арахамію. Стосовно реакції на зазначені заяви — упевнений, що відповідні органи досудового розслідування повинні проаналізувати зазначені заяви... НАБУ всі карти в руки", — відповів на слова Арахамії Єнін.
За словами заступника глави МВС, в Національній поліції України станом на сьогодні інформації про продаж помилок у списках немає. Водночас Єнін нагадав, що триває перевірка санкційних списків і, як оголошувалося раніше, щодо 108 людей були виправлені помилки.
"Йдеться про виправлення біографічних даних — написання прізвищ, досить складних для українського вуха, та виправлення паспортних даних — відомостей про наявність того чи іншого громадянства. І це лише перша стадія цього процесу", — сказав він.
Єнін нагадав, що дев’ятьох працівників МВС (зокрема й колишнього очільника департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції) через такі помилки звільнили або понизили на посаді. Втім, поки що перевірка не виявила, що помилки вносили навмисне.
Однією з таких помилок Єнін назвав внесення до санкційного переліку Рустама Джамбулатова із датою народження його брата Руслана. Останній, за даними поліції, зустрічався з народним депутатом Антоном Поляковим перед його смертю.
"Наскільки вона (помилка щодо Джамбулатова, – ред.) була вчинена умисне чи ненавмисне — ми обов’язково з’ясуємо", — запевнив перший заступник міністра.
Він, однак, відмовився уточнювати, чи фігуруватиме хтось із братів Джамбулатових у фінальному списку.
Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данилов на брифінгу в п'ятницю, 15 жовтня, заявив, що в рішенні РНБО, яке стосувалося санкцій щодо кримінальних авторитетів, була допущена помилка щодо 108 осіб. З'ясувалося, що при підготовці зазначених матеріалів порушення були допущені співробітниками МВС.
Згодом Данілов пояснив, що йдеться не про помилкове внесення 108 людей до санкційного списку "злодіїв у законі", а про внесення до списків цих осіб з помилками.
Згодом стало відомо, що за помилки у санкційних списках РНБО щодо кримінальних авторитетів звільнили керівництво Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України.
За інформацією, яку оприлюднили розслідувачі Bihus.Info, деякі особи, проти яких вводилися санкції Ради нацбезпеки та оборони, змінювали бенефіціарів власних підприємств перед застосуванням санкцій. Це може свідчити про витік інформації.
Довідка: У травні Зеленський оголосив про санкції проти 557 злодіїв у законі. Таке рішення ухвалила РНБО під час чергового засідання. Відомо, що 542 злодії в законі – це іноземні громадяни, і тільки 15 – громадяни України. Зеленський тоді ж поінформував, що кількість злодіїв у законі, які перебувають в Україні на волі, зменшилася з 34 до 17 осіб.
Через декілька тижнів троє людей, яких внесли у цей санкційний список, оскаржили рішення РНБО в Окружному адміністративному суді Києва. Зокрема, йдеться про уродженців Чеченської Республіки та громадян Росії Ясагова Адлана Умаровича, Ідрісова Мусліма Алімовича, Шаіпова Магомеда Увайсовича.
Читайте також: Помилилися 108 разів: Чому історія зі злодіями в законі ставить під сумнів інші рішення РНБО
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News