Біженці на кордоні з Польщею: Стала відома кількість людей

На білорусько-польському кордоні зараз перебувають понад дві тисячі нелегальних мігрантів із Близького Сходу 

Олександра Мандровська
Журналіст відділу новин
Біженці на кордоні з Польщею: Стала відо…
Фото: Polska Policja / Twitter

Зауважимо, що такі дані оприлюднила лише білоруська сторона. У Польщі поки що ні прикордонники, ні поліція не дали коментарів стосовно реальної кількості біженців у наметовому містечку на кордоні.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу Прикордонного комітету Білорусі. 

"У стихійний табір біля білорусько-польського кордону в районі пункту пропуску Брузги в минулі вихідні дні 13-14 листопада продовжували прибувати біженці. Вирішення кризової ситуації очікують близько 2100 іноземних громадян", –  йдеться в повідомленні.

Також білоруські прикордонники зазначили, що країна надає мігрантам гуманітарну допомогу. Мовляв, людям уже привезли харчування, теплі речі, засоби гігієни.

Тим часом Польща подає іншу інформацію про ситуацію, яка склалася у таборі біженців на кордоні. Польські прикордонники та поліцейські говорять про те, що мігрантів  готують до штурму державного кордону. Спецпризначенці із Білорусі вже роздали людям палиці та сльозогінний газ. 

Нагадаємо, годину тому стало відомо про те, що на кордоні з Польщею розпочалася стрілянина. Її влаштували білоруські спецпризначенці, щоб спровокувати польських прикордонників.

Довідка: 8 листопада з Білорусі до Польщі вирушила велика колона мігрантів. За інформацією низки ЗМІ, її супроводжували озброєні люди. Повідомлялося, що сотні мігрантів сидять на схилах або стоять на дорозі до КПП "Брузги – Кузниця". Нелегали прагнуть потрапити через сусідню з Білорусією Польщу до інших країн Європейського Союзу.

Згодом нелегали на кордоні з Польщею почали штурмувати огорожу. Сталася стрілянина. Під вечір нелегальні мігранти на кордоні з Польщею припинили штурм огорожі та встановили табір.

Вранці 9 листопада до табору мігрантів на кордоні із Польщею наблизилася велика група силовиків. Білоруських спецпризначенців зафіксували польські військові. Ввечері того ж дня дві групи мігрантів таки змогли прорватися з Білорусі до Польщі. Однак усіх їх згодом заарештували.

10 листопада експерт із зовнішньополітичних питань фракції СДПН у Бундестазі Нільc Шмід запропонував залучити Україну до розв'язання проблеми біженців на білорусько-польському кордоні.

14 листопада військовослужбовці 61-ї окремої піхотної єгерської бригади, яка входить до складу Сухопутних військ ЗСУ й нині несе службу в лісовій та болотистій місцевості, заявили, що будуть жорстко діяти щодо мігрантів, які намагатимуться проникнути до України через Білорусь.

Читайте також: Мігрантські війни: Чи направить Лукашенко свою армію біженців в бік України

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme