Боррель заявив, що країни Євросоюзу не будуть відповідати Росії на "гарантії безпеки" поодинці, – Bloomberg
Країни-учасниці Європейського Союзу відхилили прохання міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова щодо відповідей по "гарантіям безпеки" від кожної держави окремо
Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що Росія отримає відповідь на "гарантії" від імені всіх країн-членів Євросоюзу.
Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Bloomberg.
Зазначається, що відповідь Євросоюзу була скоординована з НАТО. У виданні наголосили, що ЄС відправить Росії лист із відповідями щодо "гарантій" сьогодні, 9 лютого.
"На додаток до вашого недавнього листа, адресованого міністрам закордонних справ 27 держав-членів Європейського Союзу, я пишу, щоб передати наступне від нашого колективного імені. Разом з нашими партнерами по НАТО ми, члени ЄС, готові продовжувати діалог з Росією про шляхи зміцнення загальної безпеки", – наголосив Боррель у листі.
Зауважимо, раніше голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель запропонував міністрам закордонних справ країн-членів Союзу розробити власні "гарантії безпеки". Таким чином Боррель хоче залучити Євросоюз до переговорів між Росією та США щодо безпеки в регіоні.
Нагадаємо, у грудні минулого року, на тлі стягування озброєння і військових до українських кордонів, Кремль висунув Заходу вимогу гарантувати, що Україна та інші європейські держави не будуть членами НАТО. Москва також заявила, що вимагає виведення військ НАТО із країн, що долучились до Альянсу після 1997 року, зокрема з Болгарії та Румунії. У Кремлі назвали ці вимоги "гарантіями безпеки".
НАТО і його держави-члени відхиляють можливість Росії диктувати, кого брати чи не брати до Альянсу і де розміщувати війська, але кажуть, що готові на компроміси в питаннях контролю над озброєнням та масштабів військових навчань у Європі.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг передав Росії письмову відповідь щодо "гарантій безпеки" 26 січня. Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Росія погрожувала почати військові дії у випадку невиконання її вимог щодо "гарантій безпеки". Томас-Грінфілд заявила, що США не хочуть збройного конфлікту, але налаштовані діяти рішуче.
2 лютого іспанське видання El Pais оприлюднило документ, який є відповіддю США та НАТО та так звані "гарантії безпеки", запропоновані Росією. У своїй відповіді США заявили про готовність почати діалог з РФ з питань контролю за озброєннями у сфері ракет середньої і меншої дальності, а також обговорити з РФ взаємні зобов'язання щодо обмеження розгортання наступальних ракетних систем і сил в Україні.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua