Чотири місяці тримали у підвалі й не давали їсти: Чаус розповів про обставини свого викрадення 

Колишній суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус заявив, що його чотири місяці утримували у підвальному приміщенні в масці 

Олександра Мандровська
Журналіст відділу новин
Чотири місяці тримали у підвалі й не дав…
Фото: НАБУ

Екс-суддя, якого 4 серпня відправили під цілодобовий домашній арешт на два тижні, до 18 серпня, також поскаржився, що йому не давали їжі та не створили умови для повноцінного відпочинку.

Про це стало відомо 16 серпня під час засідання колегії суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, передає Depo.ua

"Ви ж розумієте, якщо чотири місяці тримати суддю у підвалі й в масці, і когось цікавить, як він виносив рішення, то якщо це озвучити зараз на все суспільство, то будуть дуже негативні наслідки", – сказав Чаус.

Він також додав, що у полоні йому не давали харчуватися. Також Чаус, за власними словами, не міг нормально відпочивати. Адже був змушений спати на кам'яній долівці підвалу. 

Тим часом адвокат Чауса Ростислав Кравець на камеру заявив про те, що його підзахисний потребує медичної допомоги.

За словами адвоката, у Чауса досі не відновилася нога. Кінцівку чоловік пошкодив, коли досить велику відстань пройшов пішки. Також екс-суддя зараз не може читати через вади зору та має проблеми зі слухом. 

Прямо зараз колегія суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду розглядає апеляційну скаргу захисників Чауса та апеляційну скаргу прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на рішення Вищого антикорупційного суду щодо запобіжного заходу для Чауса у вигляді домашнього арешту.

Захисники одіозного  екс-судді Дніпровського районного суду міста Києва вже встигли оголосити відвід колегії суддів, але його не задовольнили.

Що відомо про справу Чауса в Україні

9 серпня 2016 року Чаус був затриманий співробітниками НАБУ за одержання хабаря у розмірі $150 тис. Ці кошти виявили у двох скляних банках, одну з яких суддя особисто закопував у дворі власного приватного домоволодіння. У вересні того ж року Верховна Рада дала згоду на арешт судді.

Однак тоді суддя вже не перебував в Україні, а 12 вересня 2016 року його було оголошено у розшук. У березні 2017 року Микола Чаус був затриманий на території Молдови. А у жовтні Молдова відмовила Чаусу в політичному притулку.

У квітні 2021 року стало відомо, що в Молдові невідомі викрали Чауса. Наступного дня в МВС Молдови повідомили, що українського суддю Миколу Чауса, який перебував у Кишиневі, викрали іноземні громадяни.

Згодом Чаус опублікував відео, на якому заявив, що перебуває в безпеці й має намір прибути до України. Його адвокат заявив, що ці заяви можуть бути не добровільними. Водночас генпрокурор Молдови назвав учасників викрадення судді Чауса.

30 липня екс-суддю Миколу Чауса знайшли в одному із сіл на півдні Вінницької області, неподалік кордону з Молдовою.

Згодом НАБУ закликало правоохоронців передати знайденого суддю Чауса їм. Після цього у центрі Києва спецпідрозділи НАБУ і СБУ з'ясовували стосунки через право здійснити процесуальні дії над колишнім суддею Миколою Чаусом.

2 серпня народний депутат Гео Лерос, посилаючись на "надійне перевірене джерело", заявив, що президент Володимир Зеленський нібито таємно зустрічався з Чаусом ще до того, як було офіційно оголошено про виявлення екс-судді. Також про це розповів колишній генеральний прокурор Руслан Рябошапка. Він заявив, що Зеленський зустрічався із Чаусом кілька разів.

Водночас в Офісі президента цю інформацію спростували – там назвали такі заяви "свідомою брехнею" й додали, що нині склалася унікальна ситуація, коли виник очевидний конфлікт підслідності: НАБУ має конкретні докази до 2016 року, а СБУ потрібно реагувати на епізоди сьогоднішні – зникнення, повернення, загрози життю і так далі.

3 липня екс-суддю Дніпровського суду Києва Миколу Чауса затримали детективи НАБУ у лікарні "Феофанія"

Нагадаємо, "справу Чауса" засекретили через те, що одіозний екс-суддя Микола Чаус на судовому засіданні міг розголосити інформацію, яка розбурхає суспільство. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme