ЄС та США не поведуться на політичні ігри Росії, – Боррель

Голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що США та Європейський Союз не будуть вестися на політичні ігри Росії

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
ЄС та США не поведуться на політичні ігр…
Скріншот

За його словами, Кремль намагається розділити США та ЄС своїми політичними іграми та агресивною поведінкою.

Про це Боррель заявив під час спілкування з журналістами, повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу Єврокомісії.

"Головним питанням є нинішня ситуація, яку створила Росія, коли виклала дві пропозиції щодо угод з США і НАТО... Ми обговоримо, яку роль у цьому має Європа… Можу вас запевнити, що координація з США була чудовою. Росія хоче роз'єднати нас, але ми і Сполучені Штати не хочемо грати і не граємо у ці ігри", – наголосив він.

Глава дипломатії ЄС додав, що не бачить жодної можливості для досягнення балансу щодо "гарантій безпеки", які вимагає Росія. Водночас, згідно з його словами, США запевнили у підтримці України та не будуть обговорювати ситуацію без неї.

"Вони вже відповіли певним чином. Але від початку було очевидно, що пропозиції Росії неприйнятні. Не треба бути генієм дипломатії, щоб зрозуміти, що російські пропозиції навряд чи будуть прийнятними для західного світу", – зауважив Боррель.

Нагадаємо, 9 січня у Женеві (Швейцарія) відбувся перший раунд переговорів США і Росії щодо "гарантій безпеки".

10 січня сторони мали двосторонній діалог щодо стратегічної стабільності. Перемовини проходили за зачиненими дверима й тривали майже вісім годин.

За результатами зустрічей і переговорів з Росією, які вже відбулись, державний секретар США Ентоні Блінкен виключив можливість поступок у питанні територіальної цілісності України. Він наголосив, що переговори ведуться не для того, аби піти на поступки перед загрозою вторгнення РФ в Україну через вісім років після того, як вона окупувала Крим.

Водночас голова російської делегації – заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков – заявив, що Росія фактично поставила перед Заходом ультиматум – НАТО має відмовитись від "матеріального освоєння" (озброєння) цілої низки країн. Йдеться про держави, які увійшли до складу Альянсу після 1997 року (за останні 25 років) – фактично, про всі постсоціалістичні країни. Втім, сам Рябков, коментуючи шанси втілення таких вимог РФ у реальність, зазначив, що це – малоймовірно.

12 січня відбулось засідання Ради НАТО – Росія. Після нього заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Грушко заявив, що якщо будуть виконані Мінські угоди, то не буде жодної загрози ні безпеці України, ні її територіальній цілісності.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme